Представниця Президента України в АР Крим зустрілася з муфтієм ДУМУ «Умма» та президентом КМУ

Представниця Президента України в АР Крим зустрілася з муфтієм ДУМУ «Умма» та президентом КМУ
Учасники зустрічі (зліва направо): Мурат Сулейманов, Ділявер Саідахметов, Сейран Арифов, Таміла Ташева, Денис Чистіков
28.03.2023
Оцініть статтю: 
(110 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Муфтій Мурат Сулейманов, голова ДУМУ «Умма» Ділявер Саідахметов і президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов зустрілися з представницею Президента України в АР Крим Тамілою Ташевою та її заступником Денисом Чистіковим. 

Гості завітали до Офісу Представництва з нагоди початку місяця Рамадан 25 березня.

Під час зустрічі Таміла Ташева розповіла про відрядження до країн Південно-Східної Азії, зокрема про відвідини у складі української делегації Малайзії та Індонезії. Представниця президента України в АР Крим поділилася інформацією про візити до релігійних організацій цих країн, де більшість населення становлять мусульмани. Наголосила, що під час зустрічей розповідала про мусульманську спільноту України та наявність корінного мусульманського народу, кримських татар. 

— Цей фактор, а також український Крим став містком до вибудови комунікації з нашими азійськими колегами. Сенситивними темами під час зустрічей з мусульманськими організаціями стали утиски та репресії кримських татар через їхнє віросповідання, руйнування та розкрадання культурної спадщини киримли, — пише Таміла Ташева на своїй фейсбук-сторінці.

Коментуючи зустріч із представницею президента, муфтій ДУМУ «Умма» зазначив, що пані Таміла дуже відповідально ставиться до своєї місії: 

— Коли ми кажемо про мусульман Криму, про Крим, то до нас як до представників ісламу тут, в Україні, як запевнила сама Ташева, будуть звертатися. Для мене цінно це почути, бо коли чиновник робить щось, звертаючись до мусульман, до духівництва чи мечеті, це дуже важливо. Молю Всевишнього, щоб дав їй сили, терпіння й мудрості в цій справі. А ми (ДУМУ «Умма». — Ред.) зі свого боку будемо допомагати в поставлених питаннях, іншааллаг.

Президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов підкреслив важливість події:

— З пані Тамілою ми знайомі та співпрацюємо досить давно, ще до того як вона обійняла посаду представника президента в АРК, тому ця зустріч відбулася в дуже приязній та відкритій атмосфері. Я розповів про діяльність Конгресу, зокрема про нещодавнє захоплення російськими окупантами нашого дитячого оздоровчого центру в Генічеську. Також ми обмінялися думками щодо важливих акцентів в інформаційній діяльності, спрямованій на мусульманські країни.

Таміла Ташева своєю чергою подякувала гостям, назвавши цю зустріч важливою та теплою:

— Вірю, що наступного разу з нагоди священного місяця Рамадан ми зустрінемося вже у вільному Криму! 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.