Про користь обрізання все частіше говорять і немусульманські вчені

Про користь обрізання все частіше говорять і немусульманські вчені
Про користь обрізання все частіше говорять і немусульманські вчені
02.10.2018
Оцініть статтю: 
(455 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У багатьох країнах Сходу обрізання є невід’ємною частиною дотримання релігійних законів. Чоловік, що нехтує цією традицією, вважається відрізаним від священного завіту, а душа його буде відсічена від народу. Тому більшість представників ісламського та юдейського віросповідання здійснюють циркумцизію.

У середовищі послідовників ісламу обрізання є синонімом очищення. І хоча процедура не є одним із стовпів Корану, однак, згідно з релігійною традицією пророка Ібрагіма, який першим власноруч здійснив собі обрізання у віці 80 років, мусульмани проводять цю процедуру хлопчикам не тільки з релігійною, а й з гігієнічною метою. Тож обрізання вважається бажаною дією, яку здійснювали пророки (сунна).

Мусульмани бачать у видаленні крайньої плоті дві переваги. Складки шкіри можуть затримувати краплі сечі, а коли перед обов’язковими щоденними молитвами мусульманин здійснює обмивання (вуду), важливо, щоб на тілі не залишалося нічого нечистого. Ось як говорить про це ісламський вчений з США Хамза Юсуф Хенсон (Hamza Yusuf Hanson):

— Ми здійснюємо обрізання, щоб протягом усього життя пам’ятати, що дали клятву Богові. Ми не станемо рабами низинних проявів. Коли обрізаємо частину свого тіла, то показуємо, що прагнемо очищення і підкоряємося нашій вищій, а не тваринній природі.

Останнім часом все частіше з користю обрізання не просто погоджуються, але і рекомендують проводити його вчені і в немусульманських країнах. Як повідомляв Вісник здоров’я, ця процедура після 35 років здатна запобігти виникненню раку простати. Особливо вона впливає на чорношкірих чоловіків. Результати досліджень 2114 чоловіків показали, що ті, кому зроблено обрізання у віці понад 35 років, мають набагато більше шансів не захворіти на рак простати, ніж необрізані, на 45%.

Лікарі також заявляють, що операція дозволить істотно скоротити ймовірність розвитку раку статевого члена. Крім того, у хлопців збільшиться шанс на батьківство. Обрізані чоловіки мають на 60% більше шансів залишитися здоровими, ніж ті, кого не торкнувся хірургічний ніж.

Деякі чоловіки вважають, що обрізання вплинуло на їх статеву функцію або задоволення, але американські експерти Центру з контролю і профілактики захворювань заявляють, що численні медичні дані тепер підтримують цю процедуру. Нові керівні принципи є результатом семи років роботи, під час якої дослідження в Африці показали, що обрізання може допомогти зупинити поширення вірусу СНІДу.

За словами доктора Аарона Тобіана з Університету Джонса Хопкінса, який брав участь в одному з африканських досліджень, чоловіче обрізання скорочує ризик передачі ВІЛ від інфікованого партнера-жінки на 50–60%, зменшує ризик розвитку генітального герпесу і деяких штамів вірусу папіломи людини на 30% або більше. Також йдеться про те, що обрізання є більш безпечним для новонароджених та немовлят, ніж для дорослих чоловіків, оскільки кількість ускладнень підвищується від 0,5% у новонароджених до 9% серед дітей у віці 8–9 років.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.