Релігійну практику мусульман у «ДНР» відтепер регламентує ФСБ

Релігійну практику мусульман у «ДНР» відтепер регламентує ФСБ
Установча конференція зі створення ДУМ «ДНР» відбулася за участи представників ДУМ РФ
29.04.2022
Оцініть статтю: 
(36 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У псевдореспубліці «ДНР» послідовники ісламу відтепер будуть перебувати «під канонічним управлінням Духовного управління мусульман Росії». Для цього окупанти зігнали до Шахтарська представників мусульманських громад із захоплених міст, змусивши їх провести установчі збори та створити Духовне управління мусульман «ДНР», а також обрати Раду імамів та Раду старійшин.

.За повідомленнями джерел з «Донецької міськради», 22 квітня на установчій конференції в Шахтарську ухвалено рішення про створення ДУМ «ДНР». Це потвердив імам-мухтасиб ДУМ «ДНР» Рушан Таїров, повідомляє інформресурс «Информационное сопротивление».

Так звана установча конференція з об'єднання громад і створення ДУМ «ДНР», відбулася за ініціативою та за участи представників ДУМ РФ, мусульманських громад Горлівки, Тореза, Шахтарська, Сніжного, Макіївки, Донецька, а також представників діаспор мусульманських народів у «ДНР».

Учасники обрали Раду імамів — її очолив голова мусульманської громади Донецька Рашид Брагін, — і Раду старійшин.

Активіст мусульманської громади окупованого Донецька Раміль Замдиханов, що брав участь у конференції, розповів, що від 2014 року місцеві громади існували автономно, а тепер ДУМ «ДНР» буде «під канонічним управлінням Духовного управління мусульман Росії». 

Інакше кажучи, мусульмани «ДНР» будуть під пильним «наглядом» ФСБ, що фактично керує зовнішньою та внутрішньою політикою церков і релігійних організацій у РФ та її сателітах, зокрема в РПЦ та ДУМ РФ. Тепер і ДУМ «ДНР» керуватимуть російські імами, у яких під халатом видно погони офіцерів ФСБ. Ці імами-службісти вже поквапилися пояснити, що підконтрольне ДУМ «ДНР» створене винятково для добра місцевих мусульман. Мовляв, це дозволить «спільно розв’язувати численні питання релігійного та суспільного життя, приділити увагу вихованню молоді, здобувати освіту в московських духовних вишах, отримувати перевірену добру літературу <…>; за сприяння ДУМ РФ сформувати кістяк, єдине знання <…>, триматися всім разом, не розрізнятися».

Якщо є «добра» література, то яка це «погана»? Чи не та, що надиктована Кремлем? Це все дуже нагадує російську пропаганду про «єдиний народ», «єдність православ’я» (керованого РПЦ). А якщо не під ними — неправильні та погані… Такими свого часу були мусульмани Ічкерії: поки боролися за самостійність — були «розкольниками» й «терористами» для РФ. А тепер куплені Путіним військові формування Чечні під орудою Кадирова безкарно вбивають мирних жителів України — і це «правильні мусульмани». Нехай не тішаться, їхні списки давно відомі.

Як підкреслює видання, втручання російських спецслужб у релігійну діяльність на окупованих територіях провадять за вказівкою Москви з метою «замазати всіх», перетворити на спільників путінських злочинів в Україні. «І всевидящий Аллаг віддячить усім по заслузі, у тому числі й за порушення основних постулатів Корану!» — читаємо в публікації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.