Репресії у Криму після рішення суду ООН посилюються

Репресії у Криму після рішення суду ООН посилюються
Рефат Чубаров
08.06.2017
Оцініть статтю: 
(239 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Росія, незважаючи на рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення діяльності в Криму Меджлісу, лише нарощує репресії проти кримських татар.

— Вони (репресії, — ред.) залишаються системними, нарощуються. Такий собі парадокс щодо рішення Міжнародного суду ООН. Не виконати його Росія не може, вона не тільки є стороною процесу, а зобов’язана і знала про це, коли погодилася на суд. Але виконувати рішення РФ теж не буде. Вони шукають якийсь вихід, — розповів Чубаров.

Нардеп також прогнозує, що Росія не виконуватиме рішення ЄСПЛ щодо недотримання на півострові прав людини.

— У них вже є накатана доріжка. Конституційний суд (РФ, — ред.) дав їм можливість не виконувати рішення ЄСПЛ, яке нібито суперечить правам людини, — заявив глава Меджлісу в ефірі телеканалу «112 Україна».

Як повідомлялося, 19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжну ухвалу за позовом України проти Росії.

Зокрема, було відмовлено у тимчасових заходах щодо Росії з Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Суд вирішив, що умови, які необхідні для визначення додаткових заходів щодо прав, які порушуються в Україні на основі Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, не відповідають вимогам.

Разом з тим Міжнародний суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи щодо позову проти РФ з Конвенції про ліквідацію расової дискримінації.

Суд висловився за збереження кримськими татарами права на створення власних інститутів і вимагає від Росії відновити діяльність Меджлісу. РФ також повинна забезпечити можливість використання української мови в освітній системі Криму.

Відео — за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.