Реєстрація актів цивільного стану осіб з окупованих територій потребує правового врегулювання

26.01.2018
Оцініть статтю: 
(355 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі підкреслив важливість створення механізмів підтримки і зміцнення зв’язків між державою і громадянами, які перебувають на тимчасово окупованих та непідконтрольних територіях.

Вітаючи учасників круглого столу «Шляхи усунення дискримінації у сфері реєстрації народження та смерті осіб на окупованих територіях України», що відбувся 25 січня, пан Куркчі заявив, що політика держави повинна бути спрямована на максимальне спрощення реєстраційних процедур для всіх громадян, незалежно від того, на якій території України вони перебувають.

Як повідомляє прес-служба МінТОТ, під час круглого столу також було презентовано результати вивчення проблематики реєстрації фактів народження та смерті на окупованій території Криму та неконтрольованих Урядом територіях України під назвою «Перешкоди в реалізації прав і свобод на тимчасово окупованій території Кримського півострова та непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей». Озвучено статистику — з 2014 року факти народження та смерті на згаданих територіях становлять понад 372 тис. випадків, в той час до актових записів про такі факти внесено менше 10%.

Всі учасники висловились, що така ситуація викликана тим, що на сьогодні встановлення факту смерті або народження можливе винятково через складну та фінансово обтяжливу судову процедуру, а це, в свою чергу, зумовлює виконання судами України невластивих їм функцій. Також підкреслювалось, що реєстрація актів цивільного стану громадянам України, що мешкають в окупованому Криму та в ОРДЛО, потребує правового врегулювання.

Представник прокуратури АР Крим Віталій Секретар наголосив на необхідності внесення змін до чинного законодавства щодо реєстрації актів цивільного стану, оскільки практика застосування законодавства судами є неоднозначною.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.