Росія прагне звинуватити усіх кримських татар в ісламському тероризмі або радикалізмі

Росія прагне звинуватити усіх кримських татар в ісламському тероризмі або радикалізмі
Cкріншот повідомлення Кримської правозахисної групи в соцмережі
20.10.2017
Оцініть статтю: 
(359 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кримськотатарський активіст, правозахисник, політв’язень часів СРСР Сінавер Кадиров в ефірі «Денного шоу» на Радіо Крим. Реалії заявив про те, що обшуки і затримання в окупованому Криму мають на меті звинуватити всіх кримських татар в ісламському тероризмі або радикалізмі.

Так, відповідаючи на запитання журналістки Олени Юрченко, чого домагається Кремль новою хвилею обшуків і репресій, правозахисник відповів:

— Тоталітарним режимам, таким як російський, властивий тільки один метод боротьби з волелюбністю — це терор. Залякати і контролювати. Вони не в змозі інакше керувати територією. Вони не в змозі керувати процесами, для цього потрібен інтелект, їх стиль — керувати людьми. Для Росії це вже традиційно. З нормальною людиною у них не виходить, вони можуть тільки подавляти людську волю, честь, гідність, — сказав Сінавер Кадиров.

Коментуючи дискусії про необхідність присутності міжнародних спостерігачів в окупованому Криму, гість студії висловив побоювання, що в складі моніторингових місій можуть бути спостерігачі, завданням яких буде спотворення фактів на догоду Кремлю:

— Питання в тому, чи дозволить присутність там (в Криму — КР) міжнародних спостерігачів зафіксувати факти порушень більше, ніж зараз? Я побоююся іншого: у Росії великий досвід роботи з такими спостерігачами, й обов’язково серед них знайдуться ті, хто спотворюватиме факти. Зараз самі люди дають можливість нам отримувати інформацію з окупованої території Криму, щоб впливати на ухвалення рішень світової спільноти. Інше питання — наскільки міжнародне співтовариство готове до принципової позиції. Якщо проаналізувати виступ чеського президента, який заявив, що побоюється, нібито звільнення Криму може призвести до нової європейської війни… Це новий меседж, який вкинуто в Європу: «Панове, не забувайте, ваша спроба звільнити Крим може мати наслідки для Європи і світу».

Правозахисник також висловив побоювання з приводу того, що нежорстка позиція Європи може дуже негативно позначитися на ситуації в Криму:

— Зараз вони працюють над створенням візуальної картинки, яка закладається на рівні підсвідомості, показуючи в Криму мусульман, як їх називають, «які практикують» … Боюся, що Росія працює над тим, щоб звинуватити усіх кримських татар в ісламському тероризмі або радикалізмі, і отримати «карт бланш», почавши їх буквально давити. Приблизно так само було у Чечні, коли першу війну чеченці виграли і підписали Хасавюртівські угоди, а пізніше події 11 вересня дозволили РФ пройти по Чечні з використанням авіації, і світ тоді на її дії реагував інакше. Я боюся саме цього… Тиск (на кримських татар, інших мусульман — ред.) вже зараз збройний, просто немає фізичного винищення. Але навіть у цьому випадку у них може бути проект, щоб якийсь відсоток залишити жити на території півострова, а інших — видавити. Тероризувати населення, щоб люди залишали Крим.

Тим часом Кримська правозахисна група у соцмережах повідомляє про те, що 12 жовтня кільком затриманим під час останніх облав кримським мусульманам суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, незважаючи на те, що дехто з них є главами багатодітних сімей і мають вагітних жінок. При цьому повідомляється, що з самого ранку і до початку «судового» засідання затриманих залишили у машинах зв’язаними, з мішками на голові, забороняючи розмовляти і справляти природні потреби.

Життя в боротьбі за Крим. Сінавер Кадиров — Радіо Крим. Реалії
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.