Росія в Криму порушує Женевську конвенцію — за час окупації до російського війська призвано щонайменше 25 тис кримчан

Росія в Криму порушує Женевську конвенцію — за час окупації до російського війська призвано щонайменше 25 тис кримчан
Росія в Криму порушує Женевську конвенцію — за час окупації до російського війська призвано щонайменше 25 тис кримчан
06.10.2020
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Україна надіслала до Міжнародного кримінального суду докази воєнних злочинів РФ в окупованому Криму, де здійснюється призов громадян України на військову службу до армії країни-окупанта і пропагується ця служба серед цивільного населення.

Доказову базу для подання до МКС щодо призову громадян України до лав російської армії в окупованому Криму, як воєнного злочину, було зібрано у співпраці прокуратури АР Крим і м. Севастополя з Кримською правозахисною групою, яка документує порушення прав людини, воєнні злочини і порушення РФ міжнародного гуманітарного права в окупованому Криму.

Цього разу доказова база стосувалася не лише примусу служби в російській армії через кримінальні переслідування, а й мілітаристської пропаганди серед кримської молоді, що є частиною такого примусу.

За даними Кримської правозахисної групи, починаючи з 2014 року, щонайменше 25 тисяч чоловіків з Криму було призвано до ЗС РФ.

Про це на брифінгу в агенції «Укрінформ» повідомив керівник прокуратури АР Крим і м. Севастополя Ігор Поночовний.

«За національним законодавством ми кваліфікуємо цей злочин за статтею 438 як порушення законів і звичаїв війни, а саме порушення статті 51-ої Женевської конвенції або Конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка прямо забороняє державі-окупантові проводити призов громадян до лав своїх збройних сил або здійснювати тиск або іншу пропаганду вступу до ЗС», — зазначив пан Поночовний.

Він уточнив, що це не стосується тих, хто добровільно йде до збройних сил держави-окупанта.

Злочином є лише діяльність держави-окупанта, а також її адміністрації на окупованій території, які пропагують добровільний вступ до своїх збройних сил.

«На міжнародному рівні це є воєнним злочином відповідно до Римського статуту, який дещо звужує поняття цього порушення і говорить саме про незаконний призов у збройні сили держави-окупанта як злочин. Тому кваліфікація за національним законодавством охоплює дещо ширший спектр порушень, які вчиняються державою-окупантом в Криму», — пояснив очільник прокуратури АРК та м. Севастополя.

За його словами, національне законодавство дає можливість розслідувати, направляти до суду і притягати до відповідальності воєнних злочинців, але відсутність доступу до території і співпраці з державою-окупантом звужує ці можливості. Тому інформаційні повідомлення скеровуються до офісу прокурора МКС, і це вже 9-те таке повідомлення від 2014 року.

Брифінг на тему: «Мілітаризація дітей у Криму: як Росія популяризує війну з дошкільного віку» (організатори: Кримська правозахисна група, Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя) відбувся в «Укрінформі» 1 жовтня 2020 року за участю керівника прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігоря Поночовного; заступника начальника управління Офісу Генерального прокурора Ольги Коріняк; дослідниці Кримської правозахисної групи Ірини Сєдової; юриста, експерта з міжнародного гуманітарного права Кримської правозахисної групи Богдана Мельниковича і голови правління Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник.

Під час заходу спікери оприлюднили дані, які підтверджують причетність посадових осіб Російської Федерації до незаконного примушування кримчан служити в збройних силах РФ і свідчать про широкомасштабність вчинення воєнного злочину в контексті пропаганди військової служби серед дітей; обґрунтували унікальність такого порушення через призму національного і міжнародного права; надали останні відомості щодо розслідування ситуації в Україні в рамках Міжнародного кримінального суду (МКС).

 

«Укрінформ»
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.