Прокуратура АРК кваліфікує переслідування прислужниками окупантів учасників кримського Євромайдану як воєнний злочин

©️ Крим.Реалії: На Євромайдан у Сімферополі приїжджали кримчани з усіх куточків півострова, в тому числі з Євпаторії
©️ Крим.Реалії: На Євромайдан у Сімферополі приїжджали кримчани з усіх куточків півострова, в тому числі з Євпаторії
©️ Крим.Реалії: На Євромайдан у Сімферополі приїжджали кримчани з усіх куточків півострова, в тому числі з Євпаторії
11.03.2021
Оцініть статтю: 
(87 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополь здійснює процесуальне керівництво у 270 кримінальних провадженнях за понад 400 фактами порушення права на життя та здоров’я, насильницького зникнення, позбавлення волі, викрадення людей, тортур і нелюдського поводження на території Кримського півострова від моменту його окупації. У переважній більшості кримінальних проваджень досудовим розслідуванням виявлено причетність до вчинення цих злочинів представників держави-окупанта та її окупаційної адміністрації — про це повідомляє пресслужба Прокуратури АРК. 

Одним із яскравих прикладів беззаконня, що панує на півострові вже сім років, стали події 9 березня 2014 року, коли на Сімферопольському залізничному вокзалі прислужники окупантів викрали та катували координаторів та учасників руху «Євромайдан-Крим», що мирно протистояли намаганням РФ окупувати півострів. 

Досудове розслідування цих подій довело причетність 4 осіб, яким повідомлено про підозри за ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни), адже відповідно до Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року заборонено насильство над життям та особистістю, зокрема жорстоке поводження й тортури, наруга над людською гідністю, образливе та принизливе поводження щодо осіб, які перебувають під захистом цієї Конвенції; та за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України.

Як свого часу інформувало видання «Крим.Реалії», коли 21 листопада 2013 року в Києві почався Євромайдан, до нього приєдналися інші регіони України, зокрема Крим. З українськими, кримськотатарськими та європейськими прапорами кримські активісти виходили в Сімферополі на площу Леніна, а також під стіни Верховної Ради Криму. Під час мітингу кримського Євромайдану на площу прийшли проросійські активісти. До того ж, за словами координатора акції Андрія Щекуна, Партія регіонів вивела на площу бюджетників. Акція проходила напроти Українського театру, що його окупанти перейменували на Музичний.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.