Рустем Умеров: Жодних компромісів у питанні Криму

Рустем Умеров: Жодних компромісів у питанні Криму
Рустем Умеров
01.04.2022
Оцініть статтю: 
(125 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Жодних компромісів у питанні Криму ми не розглядаємо», — заявив член української делегації на переговорах з Росією, народний депутат України Рустем Умеров про переговори з РФ.

Заяву Умерова наводить видання «Крим. Реалії»:

«Україна визнає лише міжнародно визнані кордони, які були у нас із 1991 року. Обговорюється можливість зафіксувати у договорі прагнення сторін за 15 років розв’язати питання, пов'язані із Кримом та Севастополем, шляхом двосторонніх переговорів між Україною та РФ. В останні 8 років Україна постійно зазначала, що питання деокупації Криму та Донбасу має розв’язуватися тільки політико-дипломатичним способом. Ми лишаємося послідовними в цій позиції. Але хочемо зафіксувати цей момент юридично, що Україна та РФ не розв’язуватимуть питання Криму та Севастополя військовим способом. Тільки переговори».

Умеров зауважив, що російська делегація нібито «готова спілкуватися щодо Криму, розв’язати деякі питання щодо Криму» — передусім гуманітарні та політв'язнів.

29 березня українська делегація на переговорах в Стамбулі запропонувала Росії договір, де буде зафіксовано позицію Києва та Москви щодо анексованого Криму на наступні 15 років. Такж Офіс президента України повідомив, що гарантії безпеки України, які Київ запропонував Кремлю для припинення війни, тимчасово не працюватимуть в анексованому Росією Криму та на окупованих частинах Донецької та Луганської областей.

Раніше «Іслам в Україні» повідомляв про реакцію лідерів кримських татар на пропозицію 15-річних переговорів з окупантом щодо статусу Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.