Саід Ісмагілов: «Ми нагадуватимемо всьому світові, що ми, донеччани, є українцями, а Донбас — це Україна»

16.03.2018
Оцініть статтю: 
(509 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Вже четвертий рік поспіль за громадською ініціативою 13 березня люди збираються на Майдані Незалежності, аби вшанувати пам’ять героїв з українського Донбасу.

Ця дата обрана не випадково  — 2014 року на мітинг на підтримку єдності України було здійснено напад запроданцями, які з битками та арматурою почали бити патріотів. Прибічники Росії вбили місцевого активіста Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Дмитра Чернявського, десятки учасників зіткнення зазнали поранень.

У мітингу, присвяченому загиблим патріотам України з Донеччини та Луганщини, брав участь і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який не з чуток знає, що там тоді відбувалося. Він сам був активним учасником Євромайдану в Донецьку, чого йому не подарували кремлівські посіпаки — згодом через реальну загрозу життю шейх, як і багато його земляків та одновірців, був вимушений виїхати з уже окупованого міста.

Організаторами заходу виступила Українська народна рада Донеччини та Луганщини, а ведучий мітингу — очільник і співзасновник цієї організації Станіслав Федорчук надав слово й муфтію ДУМУ «Умма» як «побратиму, що брав участь в опорі супротивникам Євромайдану, був і є послідовним борцем за Україну, учасником молитовного марафону за її єдність і незалежність».

— Шановні брати і сестри, шановні українці! Сьогодні, 13 березня, ми вже вчетверте збираємося, аби вшанувати пам’ять наших земляків — донеччан та луганців, а також всіх українців, що загинули на Майдані, що загинули, захищаючи нашу Батьківщину, — звернувся до учасників мітингу шейх Саід. — 13 березня в Донецьку на мітингу, коли ми вийшли сказати наше слово за єдину і неподільну Україну, відбулось перше вбивство. Вбили нашого брата, нашого друга Дмитра Чернявського. Ці вбивства з боку окупантів тривають до сьогодні! Ми не можемо зібратися у Донецьку чи Луганську — своїх рідних містах, проте маємо можливість зібратися тут, у Києві, на Майдані Незалежності, аби згадати наших побратимів, які були вбиті лише за те, що мали хоробрість сказати, що Донбас — це Україна. Їхній вчинок, їхня хоробрість і відвага гідні того, щоб ми вшанували їхню пам’ять, щоб пригадали їхні імена.

Саід Ісмагілов подякував усім, хто попри робочий день, прийшов сюди, щоб серцями поєднатися у спільній любові до нашої Батьківщини:

— Ми вижили і продовжуємо у серцях, словами, добрими вчинками, молитвами наближати той день, коли Донецьк, Луганськ та інші міста будуть звільнені і ми повернемось до себе додому. Маю надію, що 13 березня стане днем, коли всі переселенці збиратимуться тут, на Майдані, аби вшанувати пам’ять наших земляків, а також постійно нагадувати, що ми, донеччани, є українцями, а Донбас — це Україна. Слава Україні! — завершив свою промову муфтій Духовного управління мусульман України «Умма».

…Гімн України, молитва за душі загиблих від рук зрадників і промови. Кожен, хто звертався до учасників мітингу, висловлював переконання: Донбас — український і залишиться українським, хоч що б там не вигадували в російському агітпропі!  

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.