Сьогодні відбудеться місячне затемнення — найдовше в XXI столітті. В зв’язку з тим, що багато осіб висловлювали хвилювання та побоювання з приводу цього явища, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов прокоментував реакцію людей та роз’яснив, як до затемнень ставиться Іслам.
— З давніх часів затемнення турбувало та лякало людство, йому надавали містичних властивостей та навіть обожнювали чи демонізували. Дивлячись на те, як реагують люди на цю подію, мені здається, що між мешканцем стародавнього Шумеру та сучасним киянином мало розбіжностей: люди постять (в соцмережах — Ред.) про якісь прикмети, вірування, передбачення та поради магів-психологів, — пише шейх Саід на свой сторінці в соцмережі Facebook.
Як ставиться Іслам до місячного чи сонячного затемнення? Ключове слово — спокійно. Коли за пророчої діяльності пророка Мухаммада відбулось затемнення, і люди прийшли та спитали його, як на це реагувати, він сказав: «Воістину, сонце та місяць є знаменнями із знаменій Аллага, вони не затемнюються через смерть або народження когось із вас, і якщо ви побачите затемнення, то звертайтеся до мольби та молитви, доки вони знову не відкриються» [Аль-Бухарі, 1041].
Тобто для мусульман затемнення — це знамення Боже, знамення того дивовижного космічного устрою, який створив Господь. І краще за все під час такої події здійснити спеціальну молитву, хоча це не є обов’язковим, і зовсім не потрібно лякатись затемнення або надавати йому надприродних властивостей.
Мусульманам можна спостерігати за затемненням, але краще знайти час та помолитись.
Українці можуть спостерігати затемнення з 21:24. В повну фазу воно увійде о 22:30, а його кульмінація відбудеться о 23:22.