Саід Ісмагілов — учасник проєкту «Сильні духом»: «Вірю, що Господь нас не залишить, і Україна переможе»

Саід Ісмагілов — учасник проєкту «Сильні духом»: «Вірю, що Господь нас не залишить, і Україна переможе»
Розповіді героїв можна прослухати на сайті проєкту
13.10.2022
Оцініть статтю: 
(199 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

На сайті Stiyki.com.ua від 3 жовтня сильні духом люди розповідають свої історії боротьби, щоб підтримати українців. У проєкті погодився взяти участь Саід Ісмагілов, колишній муфтій ДУМУ «Умма», що нині боронить Україну. 

Шейх Саід — учений-ісламознавець, кандидат наук, один із найвідоміших мусульманських лідерів країни, очолював ДУМУ «Умма» понад 13 років. Родом з Донецька, у 2014 році мусив переїхати на Київщину, до Бучі, й за 8 років знову втратив дім. Але ще перед повномасштабним вторгненням РФ Саід Ісмагілов став одним з імамів-капеланів Управління Військового капеланства мусульман України, а потім вступив у місцеву тероборону, щоб боронити Батьківщину, склавши повноваження муфтія. Тепер він — водій-стрілець у складі медичного підрозділу ASAP «Хоттабич» та евакуює поранених на передовій.

Як зазначає шейх Саід у фейсбук-дописі, кожен сильний духом має свою історію: «У когось більш важка й героїчна, а у когось, як у мене, більш життєва та практична».

«Я погодився взяти участь у цьому проєкті, маючи надію, що комусь із нас це буде корисно послухати. Коли тобі важко самому, йди й допомагай іншим, і тоді подолаєш стрес і вийдеш переможцем із власного важкого становища. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: „Не дивиться на тих, хто вище за вас, а подивіться на тих, хто нижче за вас“, маючи на увазі не зріст, а соціальне положення людини. Керуючись цією настановою, коли мене спіткають випробовування, я йду допомагати тим, кому гірше за мене, та знаходжу в цьому власну самореалізацію», — пише колишній муфтій, закликаючи аудиторію дивитися та слухати історії стійких.

— У 2014 році до мого рідного міста, Донецька, прийшли російські загарбники. І через їхні переслідування, бо я потрапив у «розстрільні списки», я мав покинути [місто] й переїхати на Київщину. Я оселився в Бучі. І от у лютому 2022 року ті самі загарбники прийшли до Бучі, і я мусив удруге виїжджати зі своєї домівки, зі свого міста. Що мені допомагає впоратися [з негараздами]? Ну, по-перше, я як людина віруюча вірю в те, що Господь нас не залишить, і ми обов’язково подолаємо всі проблеми. Я абсолютно впевнений, що Україна переможе, і я займаю активну позицію: я борюся за цю перемогу. Роблю все, що я можу, щоб ми перемогли, щоб російські загарбники були викинуті з нашої України, щоб ми звільнили всі наші міста й села. І оця активна позиція — те, що я не покладаю руки, що я не очікую від людей [порятунку], а сам борюся за наше майбутнє, цей позитивний настрій, допомога іншим, порятунок інших, бо я парамедик, водій для екіпажу парамедиків) — саме це допомагає мені не впасти у відчай, — ділиться своєю історією для «Сильних духом» Саід Ісмагілов. 

Як заявляють ініціатори проєкту — це про всіх українців, що героїчно борються за свою свободу й життя: «Якими б сильними не були втрати, віримо, що можемо все подолати»

Уже оприлюднено історії 9 осіб, зокрема історія Мирослава Мариновича — правозахисника, дисидента, що не зламався під тиском КДБ, навіть відбувши 10 років радянських концтаборів — його праці читають у цілому світі. Також можна ознайомитися з історіями Едіт Егер — жінки, що пережила нацистський концтабір і мотивує людей у всьому світі вірити в себе.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.