«Шлях до Мекки» Мухаммада Асада нарешті прийде до українського читача

«Шлях до Мекки» Мухаммада Асада нарешті прийде до українського читача
«Шлях до Мекки» Мухаммада Асада нарешті прийде до українського читача

Книга добре відомого у світі письменника, журналіста, перекладача й дипломата Мухаммада Асада «Шлях до Мекки» в нарешті прийде й до нашого читача. Переклад українською мовою презентуватиметься в рамках 25 Міжнародного Форуму видавців у Львові — у «Домі Франка» (вул. І. Франка 150–152) 21 вересня, о 17:00.

Як ми повідомляли, «25 Book Forum» працюватиме у Львові п’ять днів, з 19 вересня, і серед 1010 учасників з усіх областей України, 70 іноземних авторів, видавництв із 25 країн світу в ньому братиме участь ГСВА «Альраід». Вона презентує кілька книг, що вийшли друком саме завдяки їй, і одна з них — книга Мухаммада Асада. Цей бестселер перевидавався великими накладами багатьма мовами світу (лише англійською — 14 разів. — Ред.), однак українського перекладу досі не існувало. Ініціатива активістів організації виправила ситуацію: український читач отримав можливість стати супутником у духовній подорожі Мухаммада Асада.

Про Мухаммада Асада написано чимало, свій внесок зробила й Всеукраїнська асоціація «Альраід»: ще 2013 року за її підтримки видано збірку перекладів українською мовою критичних статей Мухаммада Асада, і тепер — «Шлях до Мекки». Україномовна аудиторія чекала на цю книгу досить довго, адже ще три роки тому, під час 22 Міжнародного «Форуму видавців у Львові», презентовано її препринт. І ось нарешті «Альраід» у співпраці з перекладачем, сходознавцем, африканістом Юрієм Косенком віддячив читачам за терпіння

Передмову до книги написав відомий український науковець, сходознавець, голова Центру ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія», перекладач Корану українською мовою Михайло Якубович.

Книга, що її сам Мухаммад Асад уже на початку подає як «історію відкриття Ісламу європейцем», насправді зовсім не схожа на традиційну мусульманську літературу про Іслам. Автор пише й про європейське бачення Сходу, Ісламу, і про те, що основна проблема мусульманських суспільств полягає в суспільно-політичній пасивності самих мусульман. Але це не «програма реформування» мусульманського світу, а насамперед книга про Схід як такий, і уважність автора до деталей зацікавить тих, кому цікавий «ісламський зріз» тексту, й тих, кого приваблює Схід узагалі.

Довідка: Мухаммад Асад (Леопольд Вайс) — одна з багатьох постатей, що, маючи безпосередній стосунок до України, тривалий час була незаслужено забута. Народившись і провівши свої дитячі та юнацькі роки у Львові, майбутній письменник, журналіст, перекладач і дипломат продовжив свою освіту у Відні, Берліні, а потім вирушив у духовних пошуках на Близький Схід, де й лишився духом і розумом, хоча географічно знову опинився на Заході — відійшов у вічність 1992 року в Іспанії. Мухаммад Асад здійснив величезний внесок у розвиток Ісламу в цілому світі. Вирішивши ознаменувати початок нового життя іншим іменем, він виявив у ньому вплив пророка Мухаммада (мир йому і благословення) на своє світосприйняття. Що ж до прізвища, то ним він наче натякає на своє львівське коріння: Асад арабською — «лев».

Мухаммада Асада пам’ятають як журналіста і як видатного ісламського письменника, мислителя, і як дипломата… Асад служив Абдель-Азізові ас- Саудові, творцю королівства Саудівська Аравія; займався політикою в Пакистані, де його, разом з Мухаммадом Джинною, вважають за засновника цієї держави; був представником Пакистану в ООН. Лишив по собі величезну кількість статей та наукових розвідок, переклад Корану англійською мовою та автобіографічну повість «Шлях до Мекки». Завдяки останній європейці чи не вперше побачили святі Ісламу очима не просто мусульманина, а «свого» мусульманина, що говорив з ними однією ментальною мовою.

Постать Мухаммада Асада гідно оцінили у світі: площа перед головним входом до штаб-квартири ООН у Відні отримала 2008 року назву Muhammad Asad Platz — і це не просто перша західноєвропейська площа, названа на честь мусульманина, адже його ім’я нерозривно пов’язано з організацією, де він прагнув заступати інтереси цілого мусульманського світу.

Більше про Мухаммада Асада — в опублікованій на сайті «Ислам для всех» статті Джемалудина Латича «Путь Асада к новым горизонтам» (російською мовою).

Отже, занотуйте й не пропустіть цю подію: 21 вересня 2018 року, п’ятниця, 17:00, «Дім Франка» у Львові (вул. І. Франка, 150–152), презентація книги Мухаммада Асада «Шлях до Мекки».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.