Ставлення до мусульман, як маркер національної ідентичності: аудиторія турецького телеканалу «ТRT» почує думку українського муфтія

фейсбук: 18.09.2020р., Муфтій ДУМУ “Умма”, спілкування з журеналістом турецької телерадіокомпанії
фейсбук: 18.09.2020р., Муфтій ДУМУ “Умма”, спілкування з журеналістом турецької телерадіокомпанії
21.09.2020
Оцініть статтю: 
(60 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов у п’ятницю 18 вересня 2020 року дав інтерв’ю турецькому державному телеканалові «ТRT» (Turkey Radio and Television Corporation), мовлення якого здійснюється 35 мовами і діалектами не лише в Туреччині, але й у багатьох країнах світу.

Як поділився на своїй сторінці в соцмережі шейх Саід, у розмові з турецькими журналістами він розкрив основні причини різного ставлення до мусульман й ісламу в Україні і Росії, де існує ісламофобія.

Окрім того, телевізійників цікавила думка духовного лідера українських мусульман про ментальну різницю і відмінності між свідомістю громадянина України і свідомістю росіянина.

«Ставлення до мусульман, як маркер національної ідентичності» — саме так сьогодні сформулював свою думку для турецького державного телеканалу «ТRT», що знімав у мечеті Ісламського культурного центру джума-намаз і присвятив цілу годину для інтерв’ю зі мною. Знімальну групу з Туреччини цікавила така велика різниця між Україною і Росією у ставленні до мусульман та ісламу.

— Чому в Росії безліч мусульманської забороненої літератури, а в Україні — ні?

— Чому в Росії демонтують вже побудовані мечеті, а в Україні — ні?

— Чому в Росії купа заборонених організацій, а в Україні — ні?

— Чому в Росії страшенна ісламофобія, а в Україні — ні?

— І нарешті, за що Росія саджає мусульман Криму на 15–17 років ув‘язнення, хоча звинувачені не здійснили ніякого злочину, а в Україні такого ніколи не було?

І всі ці безліч «Чому?» на корню руйнують міф про «братські народи». Парадоксально, але ставлення до мусульман своєї країни, виявляється, може бути маркером національної ідентичності, що відрізняє свідомість українця від свідомості росіянина. Звісно, що в нас не все так гладко, але навіть з берегів Босфору дуже помітна різниця між Україною та Росією», — зазначає Саід Ісмагілов.

Водночас шейх Саід зауважує, що в Україні протягом останніх 24 років спостерігалася тенденція до спроб посіяти зерно ісламофобії.

«В нас також є релігійні діячі, та афільовані з ними проксі-науковці, що вже 28 років мріють втілити в Україні російські лекала тиску на одновірців і невпинно педалюють ісламофобію у владних кабінетах, лякаючи мусульманами. Але життя довело, що в той час, як 24 роки шукали злодіїв серед мусульман Криму, злодії прийшли з зовсім неочікуваної сторони, а мусульманам Криму, що навіть не перевищили швидкість під час керування автівкою, дають до 17 років ув’язнення ні за що!» — зазначає у дописі пан Ісмагілов.

Як запевняє муфтій, розмова була цікавою.

Довідково: Турецька державна медіа-корпорація «TRT» має 15 телевізійних каналів, 7 національних, 6 регіональних, 5 міжнародних радіоканалів; мовить у Туреччині і світі; веде трансляції на 35 мовах і діалектах через trt.net.tr і trt.world.com, телетекст-трансляції і «TeleVİZYON», «TRT Çocuk» і «TRT Haber» DDR» .

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.