«Суд» окупантів залишив Нарімана Джеляла під вартою до 23 лютого

«Суд» окупантів залишив Нарімана Джеляла під вартою до 23 лютого
Наріман Джелялов у залі окупаційного «суду»
27.01.2022
Оцініть статтю: 
(107 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Так званий Верховний суд Криму 25 січня відмовив у задоволенні апеляційної скарги фігурантів справи про підрив газопроводу в Перевальному. «Суддя» Анатолій Осоченко залишив чинним рішення про продовження терміну тримання під вартою для Нарімана Джелялова, Асана та Азіза Ахтемових до 23 лютого 2022 року.

Про це агентству QIRIM.News повідомив кореспондент «Кримського процесу», що перебував під будівлею суду.

QIRIM.News інформувало, що 22 грудня 2021 року Київський районний суд Сімферополя продовжив на місяць термін утримання під вартою заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим.

Давніше адвокат Нарімана Джелялова Микола Полозов висловив на своїй фейсбук-сторінці думку щодо якости попереднього розслідування: 

«Про якість попереднього розслідування можна сказати як про небіжчика. І це не „добре“, а зовсім „ніяк“. Щодо звинувачення Нарімана, то всі докази, які слідство змогло знайти та закріпити в матеріалах справи — не матеріальні та не об'єктивні, а просто слова невідомих нікому осіб — засекречених свідків (класика жанру), яких аж троє. Жодних інших доказів його провини слідство так і не надало».

Полозов додав, що захист подав усі потрібні клопотання, зокрема клопотання про припинення справи. Утім, малоймовірно, що слідство захоче їх задовольнити.

Як відомо, Антидискримінаційний центр «Меморіал» у вересні 2021 року заявив про підтримку вимоги припинити політичні репресії у Криму, негайно звільнити заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова та інших кримськотатарських активістів і розслідувати факти тортур. 

Amnesty International у вересні 2021 року, коментуючи затримання та арешт лідера кримськотатарського національного руху Нарімана Джелялова та ще чотирьох мешканців півострова, виступила з вимогою до російської влади в Криму негайно припинити довільне переслідування активістів та інших членів кримськотатарської громади. 

Нагадаємо, 3-4 вересня минулого року окупанти у Криму провели серію обшуків і затримали Нарімана Джеляла, Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова за підозрою у підготовці вибуху на газопроводі в селі Перевальне, а також у контрабанді вибухових речовин через адміністративний кордон Херсонської області та Криму. Братів Ахтемових піддали тортурам, і вони підписали зізнання — відповідний відеозапис ФСБ поширила в мережі. Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили, а Джеляла та інших затриманих відвезли в невідомому напрямку з села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували Нарімана Джеляла в наручниках із мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального. Усі троє заперечують свою причетність до вибуху.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.