Світ має припинити співпрацю з російськими музеями, де є вкрадені в Криму експонати

Кримські музеї в окупації
В´ячеслав Кириленко
04.04.2016
Оцініть статтю: 
(368 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністр культури України В’ячеслав Кириленко повідомив, що станом на 1 січня 2014 року кількість предметів основного фонду, які зберігалися в музейних закладах Криму, становила 925 916 одиниць, в Севастополі − 321 444 одиниці. Зараз їх доля невідома.

− Є велика потреба у проведенні переговорів з представниками урядів іноземних держав щодо припинення міжнародної взаємодії з російськими музеями, які беруть на збереження або для експонування предмети музейного фонду з заповідників і музеїв на території Криму, які є українською власністю, − цитує Кириленка Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.

У докладнішій публікації Крим. Реалії наводиться думка глави українського Мінкульту, що «з такими російськими музеями міжнародне співтовариство повинне припиняти будь-яку співпрацю».

Після анексії Криму Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурної та історичної спадщини, що знаходяться на території півострова. Згідно з розпорядженням прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва від 20 жовтня, понад 220 об’єктів на території Криму і Севастополя віднесені до культурних об’єктів федерального значення.

Україна наполягає на приналежності пам’яток українському народу і просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО. Міністерство закордонних справ і Мінкультури України висловили рішучий протест у зв’язку з подібними діями і закликали міжнародне співтовариство «засудити будь-які спроби Російської Федерації привласнити культурну спадщину України».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.