У Таврійському національному університеті ім. В. Вернадського, евакуйованому з окупованого Криму, 10 вересня відбулася перша Українсько-арабська конференція з вищої освіти за участю високого гостя з Королівства Саудівська Аравія — принца Файсала бін Султана бін Нассера ас-Сауда. Захід був організований з участю Ісламського культурного центру Києва та ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід».
ТНУ та Його Високість принц Файсал підписали Меморандум про співпрацю. У документі йдеться про обмін не тільки студентами, а й науковими кадрами, про спільні дослідження в різних галузях. І це не випадково, адже ТНУ — єдиний серед українських вишів, що отримав найвищий рівень акредитації Британської комісії ASIC. До речі, сертифікат ректорові закладу Володимирові Казаріну саме на конференції вручив інспектор комісії ASIC пан Дж. Бостон.
Мусульман України заступав муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, що у своїй промові розповів про життя одновірців у нашій країні, дав коротку історичну довідку про історію поширення Ісламу на наших теренах. Шейх Саід також наголосив, що запобігти поширенню стереотипів про Іслам та мусульман, виявам ксенофобії можна тільки спільними зусиллями, зокрема наукової спільноти, — як в України, так і на міждержавному рівні. Муфтій вислови подяку королеві — Оборонцеві двох святинь, на особисте запрошення якого цього року відвідав Саудівську Аравію, та вручив високим гостям подарунок від мусульман України — авторську роботу відомого кримськотатарського кераміста Рустема Скибіна.
Слово мав і відомий науковець, сходознавець, очільник Центру ісламознавчих досліджень НУ «Острозька академія», перший перекладач цілого тексту Корану українською мовою Михайло Якубович.
Ректор Володимир Казарін вручив Його Високості диплом почесного доктора університету, а також мантію та традиційний головний убір, що символізують новий статус доктора honoris causa.
У конференції взяли участь не лише науковці, керівники українських вишів, а й народні депутати України, представників міністерств і відомств, члени національних діаспор та земляцтв, а також іноземні гості: посли та аташе з питань культури мусульманських країн.
У своїх виступах учасники наголошували на важливості тісніших зв’язків науковців арабських країн і взагалі ісламського світу з Україною, що дає приклад толерантності та мирного співіснування представників різних народів, культур та релігій.
Наприкінці заходу учасники зробили спільне фото, після чого відбувся фуршет, де присутні могли неформально спілкуватися з гостями з Саудівської Аравії, зокрема з принцом Файсалом та його речником.