Телеканал «Дом» розширив мовлення в Криму та на Донбасі

03.03.2021
Оцініть статтю: 
(67 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Від 1 березня телеканал «Дом» почав мовлення з супутника Astra 4A та ввімкнув 10 нових передавачів. Таким чином телеканал розширив своє мовлення в окупованому Криму та на окупованих територіях Донбасу. Також від 1 березня телеканал «Дом» вестиме мовлення на підконтрольні Україні території, зокрема на прифронтові райони, а також Сєвєродонецьк, Краматорськ і Маріуполь.

Про посилення присутности «Дому», розширення мовлення на окуповані території та країни, де проживають російськомовні громади, повідомила генеральний директор Державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлія Островська на сайті телеканалу.

«Якщо раніше у нас, наприклад, був тільки один передавач, який працював на Луганську область, щоб уникнути перетину контенту з материнськими каналами, то тепер їх стало п'ять. На Крим — шість, на Донецьку область — сім. Разом — 18. Також з 1 березня ми вийшли на супутник Astra. Тому що іншим способом до Криму сигнал, на жаль, доставити дуже складно. До того ж 30% населення споживає контент саме через супутник. Також ми присутні й активно розвиваємося на діджитал-платформах. Таким чином, число наших потенційних глядачів зростає в рази», — розповіла Островська.

Про наземний сигнал телеканалу на підконтрольних і прифронтових територіях пані Островська зауважила: 

«Якщо, умовно кажучи, вишка стоїть у Маріуполі, то сигнал з неї не може бути направлений тільки на тимчасово окуповані території, радіус значно ширший. Супутник неможливо сегментувати, і при мовленні через нього на Крим і Донбас сигнал потрапляє й на вільну територію України. Але наша основна задача — донести сигнал телеканалу „Дом“ до тимчасово окупованих територій. Це дуже важливо, й ми використовуємо для цього всі можливості».

Усі параметри приєднання через антену та супутник Astra 4А можна знайти на YouTube-каналі, а карту мовлення — на сайті телеканалу. 

Для держави телеканал «Дом» — єдиний спосіб комунікації з громадянами, що мешкають на окупованих територіях, та один з основних інструментів реінтеграції цих територій до України. Це єдиний у Східній Європі телеканал, що мовить російською, але не поширює російські наративи в інтересах путінського режиму.

З березня 2021 року ДП «МПІУ» планує виробляти (та докуповувати) достатньо контенту для запуску під брендом UATV на цілий світ (через супутник, кабельні мережі, IPTV та OTT-платформи) російськомовного каналу державного іномовлення України з метою об’єктивного інформування людей в усьому світі, що знають російську мову, про реальну ситуацію в Україні.

Тим часом телеканал «Дом» далі вестиме мовлення з певними відмінностями у програмі від UATV в цифровому та аналоговому форматах на окуповані території. 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.