Тероризм та екстремізм не мають національності й релігії

Тероризм та екстремізм не мають національності й релігії
13.03.2018
Оцініть статтю: 
(489 оцінки)
Собкор
Зображення користувача Собкор.

«Істина має двох ворогів — невігласи і лицеміри», — якось поділився висловом на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Тарік Сархан. У справедливості цього висловлювання доводиться переконуватися мало не щодня і, на жаль, іноді невігластво, незнання, а частіше і небажання розширювати межі своїх знань вчуваються в словах і діях тих, хто вільно чи мимоволі формує громадську думку.

Часто учасники різноманітних телевізійних ток-шоу, як і деякі ведучі, схильні керуватися замшілими стереотипами і міфами, навіть не намагаючись поставити під сумнів колись засвоєні помилкові, спотворені уявлення про ті чи інші етнічні, расові чи релігійні спільноти… Запитання звучать не як запитання, а як твердження, і до того ж часто виникає враження, що ведучому, експерту чи іншому учаснику шоу абсолютно не важливо почути відповідь — раз і назавжди ярлики заготовлені, розвішані, носії зла визначені і заклеймовані!

Ось і тут, якщо послухати звинувачення, закамуфльовані під запитання, то виходить, що корінь всіх бід — Іслам і його послідовники, всі терористи — мусульмани… Ось тільки незрозуміло, хто відкремсав в України Крим, хто керує терористичними квазіреспубліками на Донбасі? Керівництво Росії — геть усі мусульмани? Поборники «русского мира», носії «скреп» — мусульмани? Мироточива ненавистю до України Поклонська — мусульманка? Патріарх Кирило десять разів на день проголошує шахаду? ФСБ РФ, що кошмарить кримських татар на окупованому півострові, теж мусульмани? Священнослужителі РПЦ, які освячують зброю для знищення українців і сирійців, благословляють на вбивства — теж, виявляється, мусульмани? Апологети «кримнаша» і «путинвведи» — послідовники Ісламу? Російська політична «еліта», що радісно аплодує людожерському виступу президента РФ і захоплено вслухається в його промову про знищення світу, ілюстровану кадрами апокаліптичних відеоігор — п’ять разів на день здійснюють намаз? Що, і бомбардувальниками ВКС РФ, що скидають бомби з отруйними речовинами над Східною Гутою, керують теж мусульмани? Й організатор і виконавець вибуху в центрі Осло і нападу на молодіжний табір 22 липня 2011 року, вбивця 77 людей, який також поранив ще півтори сотні людей Андерс Берінг Брейвік — зовсім не протестантський фундаменталіст і норвезький націоналіст, а мусульманин? Зрештою, Гітлер, який знищив мільйони і мільйони людей в ім’я панування арійської раси, чи недовчений семінарист Сталін, з подачі якого були розстріляні, загинули в радянських концтаборах і штучно створених Голодоморах мільйони співвітчизників — теж мусульмани?

Люди, схаменіться…

Тероризм та екстремізм не мають національності або релігії. Тероризм та екстремізм використовують релігійні і національні чинники як інструмент маніпуляції людьми.

Ми з вами можемо протиставити цьому божевіллю, цій вакханалії ненависті і страху тільки здоровий глузд, знання і любов.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.