Турецька організація TİKA вкотре допомогла Україні

Турецька організація TİKA вкотре допомогла Україні
Координатор TİKA в Україні Джунейт Есмер під час передачи генераторів
02.12.2022
Оцініть статтю: 
(68 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Турецьке агентство співпраці та координації (TİKA) передало 100 генераторів сім'ям у Харківській області, що постраждали від війни та перебувають у скрутній ситуації через енергетичну кризу, спричинену російською агресією. 

Про це повідомило турецьке бюро QIRIM.News. Представництво TİKA в Україні зазначає, що генератори передані в рамках співпраці з Фондом Олени Зеленської. 

За словами координатора TİKA в Україні Джунейта Есмера, Туреччина також зацікавлена у спільних проєктах підтримки молоді з окупованого Росією Криму.

Лише за шість місяців від початку широкомасштабного вторгнення Росії TİKA спрямувало до України 6,5 т продуктової гуманітарної допомоги (рис, макарони, олія, цукор, сіль, чай тощо).

«Ми разом із Червоним Півмісяцем і бізнесменами з Туреччини відправили [до України] 94 вантажні машини гуманітарної допомоги», — розповідає Джунейт Есмер.

Організація також займалася ремонтом соціальних об'єктів в Україні: школи в Бородянці, ліцею в Гостомелі, швейного цеху в Київській області. Нещодавно турецький уряд за допомогою TİKA передав Меджлісу кримськотатарського народу автомобіль для перевезення гуманітарної допомоги. 

За словами посла Туреччини в Україні Ягмура Ґульдере, Туреччина від 24 лютого надає допомогу Україні, українському та кримськотатарському народам:

«Наша країна й нині забезпечує біженців житлом, харчуванням, медичними послугами, надає освіту їхнім дітям. З іншого боку, є також кримські татари, що не покинули Україну. Наш уряд допомагає їм із продуктами та надає іншу потрібну допомогу — як за допомогою TİKA, так і в інший спосіб».

Допомога TİKA нашій країні безплатна, бо Україна й Туреччина є стратегічні партнери, а мир в Україні — запорука стабільности у всьому Надчорномор'ї. 

Довідка. TİKA — турецьке агентство співпраці та координації, підрозділ департаменту віцепрезидента Туреччини. TİKA відповідає за організацію офіційної допомоги для країн, що розвиваються.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.