У ДНР забороняють релігійні організації без перереєстрації

У ДНР забороняють релігійні організації без перереєстрації
Фото: ДАН
10.07.2018
Оцініть статтю: 
(332 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Влада так званої Донецької народної республіки видала припис, згідно з яким забороняється діяльність релігійних організацій, що не пройшли перереєстрацію.

При цьому крайнім терміном перереєстрації окупаційна влада Донецька встановила 1 березня 2019 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Така вимога передбачається так званим законом ДНР «Про свободу віросповідання та релігійні об’єднання», ухваленим в квітні і підписаним у травні 2018 року.

Як з’ясував ІРС у місцевих вірян, проросійські ставленики зобов’язують церкви і релігійні організації на окупованих територіях Донецької області виконувати цей припис щодо перереєстрації під загрозою заборони будь-якої релігійної діяльності та подальшої конфіскації храмів, молитовних будинків та іншого церковного майна.

Згадані правки передбачають також, що для цілей реєстрації в обов’язковому порядку проводиться релігієзнавча експертиза. Можна припустити, що саме ця вимога стане одним із основних інструментів, який окупаційна влада Донецька використовуватиме для відмови в реєстрації релігійних організацій та груп.

У разі успішної реєстрації релігійні організації та групи зобов’язані не рідше одного разу на рік надавати до уповноваженого органу окупаційної влади повідомлення про продовження своєї діяльності. Варто відзначити, що вимоги про обов’язкову перереєстрацію і проходження релігієзнавчої експертизи не поширюються на православну церкву Московського патріархату, для якої окупаційна влада передбачила особливу спрощену процедуру «легалізації».

Як повідомляв «Іслам в Україні»  на окупованій території українського Донбасу продовжуються переслідування на релігійному ґрунті за надуманими та безпідставними звинуваченнями. У зв’язку з цим Громадська спілка «Всеукраїнська асоціація «Альраід» оприлюднила відповідну заяву.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.