У Києві розкажуть про найменшу етнорелігійну групу Польщі — польських татар-мусульман

«Традиції і сучасність татар-польських мусульман» презентують Польщу через її історичне багатство, етнічну та релігійну багатогранність
16.03.2018
Оцініть статтю: 
(392 оцінки)
Собкор
Зображення користувача Собкор.

У приміщенні столичного «Кримського дому» 21 березня відкриється виставка «Традиції і сучасність татар-польських мусульман», що презентує історію та сучасність однієї з найменших етнічних груп у Польщі.

Ця виставка є спільною ініціативою Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Мусульманського релігійного товариства в Республіці Польща та Підляського музею у Білостоці. «Традиції і сучасність татар-польських мусульман» презентують Польщу через її історичне багатство, етнічну та релігійну багатогранність.

В урочистому відкритті візьмуть участь співавторка виставки, керівник історичного музею в Білостоці Люцина Лєсіш та представник кримськотатарської меншини Польщі Недім Усейнов.

Як обіцяють організатори виставки, 20 стендів ознайомлять відвідувачів з історією осілості татар на польських землях, їхньою участю у діяльності польського війська, релігією, важливими татарськими звичаями і традиціями, а також з сучасним життям польських мусульман.

В експозиції представлено світлини важливих історичних постатей, є фото із зустрічей представників татарської спільноті з очільниками Польщі. Також можна буде побачити, як виглядають хамаїли, тобто татарські молитовні книги, подивитися на пам’ятки архітектури — дерев’яні мечеті у селах Богоніки і Крушиняни, дізнатися, якими є традиційні страви.

Виставка працюватиме до 6 квітня 2018 року.

Відкриття заходу заплановане на 18:00, а після завершення офіційної церемонії передбачено традиційне кримськотатарське частування під звуки національних музичних мотивів.

Адреса: м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 9. Вхід вільний.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.