У Києві триває національний форум на захист релігійної свободи і діалогу

У Києві триває національний форум на захист релігійної свободи і діалогу
У заході беруть участь муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов разом з іншими представниками українських релігійних організацій, центральних та регіональних органів влади, наукових та експертних інституцій.
Це вже друга (і четверта з урахуванням регіональних форумів) національна зустріч у рамках проекту БДІПЛ
В рамках форуму пройдуть шість тематичних сесій
09.12.2015
Оцініть статтю: 
(398 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов разом з іншими представниками українських релігійних організацій, центральних та регіональних органів влади, наукових та експертних інституцій бере участь у «Національній зустрічі релігійних чи заснованих на переконаннях громад України», що відбувається 8–9 грудня у Києві в рамках проекту Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ «Зміцнення безпеки релігійних громад та інших груп в Україні».

Це вже друга (і четверта з урахуванням регіональних форумів) національна зустріч у рамках проекту БДІПЛ, — перша відбулася у травні 2015 року — спрямована на ефективний діалог задля обміну поглядами та досвідом з метою кращого порозуміння, що є передумовою подолання розбіжностей і напруженості між представниками різних релігійних організацій, послідовниками різних віровчень.

— Подібні форуми сприяють активізації спільних зусиль в досягненні колективної відповідальності за благополуччя суспільства, дозволяють вести конструктивний діалог щодо шляхів подолання негативних явищ: релігійної нетерпимості, фанатизму тощо. Відкритість й готовність поважати права іншого — запорука мирного співіснування поруч одне з одним як окремих людей, що мають різні світоглядні позиції та є послідовниками різних віровчень, так і окремих громад. Загалом, саме така позиція може забезпечити дотримання прав людини, зокрема свободи релігії та переконань, — сказав нашому кореспонденту муфтій Саід Ісмагілов перед початком заходу.

Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ), захід організовує Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури України за підтримки БДІПЛ.

— Релігійна свобода, успіх, стабільність та злагода в Україні важлива для всієї євроатлантичної спільноти, — наголосив Посол Канади в Україні Роман Ващук на відкритті заходу і звернув увагу на нові проблеми, які перешкоджають діалогу:

— Потрібно звертати увагу на міжправославні конфлікти. Там ми бачимо виникнення певних проблем, — сказав дипломат.

В центрі уваги учасників обговорень — різноманітні процеси та події, які мають місце в Україні і впливають на національну стабільність, стан релігійної свободи та міжконфесійного діалогу.

Як повідомляється, в рамках форуму пройдуть шість тематичних сесій:
1. Релігійні організації України в контексті головних викликів сьогодення: реалії і перспективи державно-конфесійних відносин;
2. Важливість діалогу та його роль у забезпеченні мирного співіснування та підвищенні соціальної стабільності й безпеки;
3. Створення умов для ефективного, змістовного і тривалого діалогу та роль держави;
4. Система державно-церковних та міжконфесійних відносин в Україні у світлі сучасної експертно-аналітичної оцінки;
5. Соціальна, миротворча та посередницька діяльність церков, релігійних та громадських організацій в Україні;
6. Міжконфесійний діалог в Україні — перспективи подальшого розвитку.

Нагадаємо, роль діалогу у зміцненні безпеки релігійних та заснованих на переконаннях громад вже була головною темою регіонального круглого столу, організованого БДІПЛ ОБСЄ 3 листопада 2015 р. в Одесі. Захід такого типу був третім, організований в рамках проекту «Зміцнення безпеки релігійних громад та інших груп в Україні». Однією з основних його цілей є сприяння діалогу між релігійними чи заснованими на переконаннях громадами, а також між цими громадами і державою.

Як йшлося тоді в повідомленні на сайті ОБСЄ, захід відвідали понад 40 представників релігійних та заснованих на переконаннях громад, неурядових організацій, обласних органів влади, офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також міжнародних і національних експертів у сфері свободи релігії чи переконань, які обговорили природу, форми, роль і мету діалогу та дослідили чинники, що сприяють його ефективності та тривалості. Особливу увагу під час зустрічі було приділено питанню інклюзивності, зокрема участі в процесі діалогу чисельно менших і нещодавно створених релігійних та заснованих на переконаннях громад.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.