У тимчасово окупованому Криму під час будівництва водогону виявили поселення часів Золотої Орди

У тимчасово окупованому Криму під час будівництва водогону виявили поселення часів Золотої Орди
У тимчасово окупованому Криму під час будівництва водогону виявили поселення часів Золотої Орди
30.10.2020
Оцініть статтю: 
(99 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Важливу для історії археологічну знахідку вдалося зробити у східному Криму.

Як стало відомо, під час будівництва водоводу було виявлено поселення часів Золотої Орди — Аджі-Ель, яке, ймовірно, могло бути населеним пунктом на паломницькому шляху.

Поруч також виявлені некрополь й особливо цікавий для археологів курган, оскільки такий вид поховань характерний для поховання знатних людей того часу.

У процесі вивчення Аджі-Ель було знайдено ще кілька слідів поселень епохи бронзової доби.

Як повідомляється, зараз на місці виявлених стародавніх поселень археологічні роботи завершені і триває будівництво тракту водоподачі до Керчі і Феодосії.

Як повідомляє «Кримінформ», розкопки проводилися на площі близько 4.4 тисяч квадратних метрів.

«Ми розпитували місцевих, що могла б означати назва Аджі-Ель, і з'ясувалося, що «Ель» — це село, а «Аджі» може бути спотвореним варіантом слова «хаджі», яке використовувалося для позначення паломників. Тобто, Аджі-Ель міг бути населеним пунктом на паломницькому шляху», — розповів «Кримінформу» доктор історичних наук, професор Олександр Кислий.

Нагадаємо, що МЗС України зазначало, що Росія як держава-окупант повинна поважати культурні цінності, розташовані на окупованій нею території.

«Відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14 травня 1954 року, Російська Федерація як держава-окупант повинна поважати культурні цінності, розташовані на тимчасово окупованій території України, а також вживати необхідних заходів для їх збереження», — йдеться у повідомленні МЗС України.

У МЗС підкреслили, що рекомендаціями Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка визначає принципи міжнародної регламентації археологічних розкопок, передбачено, що в разі збройного конфлікту, держава, яка окупувала територію іншої держави, має утримуватися від проведення археологічних розкопок на окупованій території.

«Росія повинна припинити всі незаконні археологічні розкопки і земляні роботи на території Альмінської долини і в місті Севастополі, а також забезпечити належне ставлення до всієї української історико-культурної спадщини на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, зокрема, у частині неухильного виконання зобов'язань Росії відповідно до норм міжнародного права», — наголосили у МЗС.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.