Україна висловлює рішучий протест через нову хвилю масових обшуків і затримань кримських татар

Україна висловлює рішучий протест через нову хвилю масових обшуків і затримань кримських татар
Україна висловлює рішучий протест через нову хвилю масових обшуків і затримань кримських татар
28.03.2019
Оцініть статтю: 
(204 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Україна висловлює рішучий протест через нову хвилю масових обшуків і затримань кримських татар. Про це йдеться у Коментарі МЗС України щодо нової хвилі переслідувань кримських татар у тимчасово окупованому Криму, текст якого оприлюднено на офіційному сайті міністерства вчора.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з масовими незаконними обшуками помешкань і затриманнями представників кримськотатарського народу, які відбулися сьогодні у Сімферопольському і Білогірському районах тимчасово окупованого Росією Криму. Саме так — новою хвилею репресій — РФ відповідає на п’яту річницю ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 «Територіальна цілісність України».

Масштабний характер переслідувань яскраво свідчить про налаштованість Росії на подальше посилення практики репресій і залякувань громадян України, що мешкають на тимчасово окупованих територіях.

Ми стурбовані повідомленнями про те, що під час обшуків у мікрорайоні Кам’янка м. Сімферополь російські окупанти вдалися до побиття місцевих мешканців, які перебували поруч.

Нашу особливу стурбованість викликає те, що російська окупаційна влада обґрунтовує свої каральні акції т.зв. «справою Хізб-ут-Тахрір», яка вже використовувалася для фабрикування проваджень проти кримськотатарських активістів і притягнення їх до відповідальності.

Саме тому ми припускаємо, що сьогоднішні події можуть стати початком нової хвилі судових переслідувань кримських татар, і закликаємо міжнародне співтовариство негайно відреагувати на дії російської окупаційної влади. Політичний, економічний і санкційний тиск на державу-агресора потребує посилення з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення незаконно утримуваних громадян України і прискорення деокупації АР Крим і м. Севастополь.

Російська Федерація має виконати у повному обсязі резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року і 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації щодо застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», — йдеться у коментарі МЗС України.

Нагадаємо, в окупованому Криму розпочалася ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар. Вранці у середу, 27 березня, у Сімферополі і Білогірському районі в окупованому Криму силовики масово обшукували оселі мусульман. Станом на 7 годину ранку соцмережі повідомляли принаймні про 25 випадків здійснення обшуків у будинках кримськотатарських сімей; до 10 ранку — про 27 і про таку ж кількість затриманих осіб.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.