Україна висловила протест з приводу винесеного Джемілєву вироку

Україна висловила протест з приводу винесеного Джемілєву вироку
Україна висловила протест з приводу винесеного Джемілєву вироку
27.04.2022
Оцініть статтю: 
(57 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство закордонних справ України висловлює протест з приводу рішення так званого Армянського міського суду щодо призначення покарання у вигляді умовного позбавлення волі на два роки та штрафу в розмірі 35 тис. російських рублів для лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, безпідставно визнаного винним у «незаконному зберіганні боєприпасів», «неналежному зберіганні зброї» та «незаконному перетині кордону».

В розміщеному на офіційному сайті МЗС України коментарі з приводу протизаконного рішення підкреслюється, що це не перша спроба російської окупаційної адміністрації обмежити свободу Мустафи Джемілєва, який систематичного піддається політичним переслідуванням, а також був протизаконно позбавлений права в’їзду на територію Криму до 2034 року:

«Так звані суди реалізовують цілеспрямовану політику Росії з переслідування кримськотатарського народу і його лідерів з метою витіснення корінного народу з Криму. У цьому Кремль став гідним продовжувачем злочинної політики радянського режиму, який у 1944 році депортував сотні тисяч кримських татар, у тому числі Мустафу Джемілєва з родиною, з рідної кримської землі. Через свою боротьбу з радянською політикою лідер кримськотатарського народу провів у в’язницях 15 років і тепер знову бореться за право корінного народу жити у Криму».

Як зазначається в документі, російська окупаційна адміністрація продовжує і інші репресивні практики Радянського Союзу:

«З початку тимчасової окупації жертвами насильницьких зникнень в Криму стали 44 особи, понад 120 кримчан перебувають за ґратами, понад 64 000 громадян України вимушені були покинути півострів».

МЗС України наполягає, що Російська Федерація повинна припинити будь-які політичні переслідування представників кримськотатарського народу та скасувати всі політично вмотивовані рішення щодо Мустафи Джемілєва.

«Закликаємо наших міжнародних партнерів засудити такі дії Російської Федерації та застосувати санкції проти осіб, які системно порушують права українців на тимчасово окупованих територіях», — звертається МЗС до світової спільноти.

У п’ятницю, 22 квітня, адвокат Микола Полозов повідомив, що в окупованому Криму міський суд м. Армянська оголосив вирок у справі проти Мустафи Джемілєва: лідер кримськотатарського народу визнаний винним за трьома статтями обвинувачення, але звільнений від покарання. 

Як зазначає Полозов, раніше захист не раз заявляв, що фактично справа щодо всіх пунктів звинувачення розвалилася ще під час судового слідства. Сторона захисту в дебатах вимагала повного виправдання Мустафи Джемілєва за всіма пунктами звинувачення.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.