Українці вдосконалюватимуть свої пізнання в історії Палестини

Українці вдосконалюватимуть свої пізнання в історії Палестини
26.12.2017
Оцініть статтю: 
(387 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Палестина — де-юре незалежна частково визнана держава на Близькому Сході, що знаходиться в процесі створення. Її незалежність, станом на вересень 2015 року, визнали 136 з 193 держав-членів ООН.

Але де-факто Палестина до сьогодні не має реального суверенітету. Державні структури сформовані тільки частково (наприклад, немає армії, хоча є численна поліція і при цьому активно діють всілякі напіввійськові організації). Значна частина території Західного берега річки Йордан контролюється ізраїльською армією, a Східний Єрусалим анексований Ізраїлем. Ізраїль контролює також практично всі межі палестинських територій, за винятком кордону сектора Газа з Єгиптом, але при цьому перешкоджає морському сполученню із зовнішнім світом.

Проголошення Держави Палестина відбулося 15 листопада 1988 року в Алжирі на сесії Палестинської національної ради — вищого дорадчого органу ОВП (Організації визволення Палестини) — 253 голоси «за», 46 — «проти» і 10 утрималися від голосування. При цьому ОВП не контролювала яку-небудь територію, на яку претендувала.

Це тільки мала частина того, що ми знаємо про цю країну. А останні події, пов’язані зі Східним Єрусалимом, змусили навіть байдужих до питань геополітики людей відстежувати новинні стрічки в пошуках інформації…

Розібратися і зрозуміти, що ж насправді відбувається в самій Палестині, побачити витоки ставлення до держави країн, що є її сусідами, неможливо без знання історії. Тому не випадково активістки жіночої мусульманської організації «Мар’ям» і відділ ознайомлення з ісламською культурою Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» вирішили організувати і провести своєрідний «лікнеп» — 21 грудня 2017 року розпочався тримісячний курс лекцій з історії Палестини.

Для слухачок курсу передбачена насичена програма: вони дізнаються про багато фактів і подій, що сталися в самій Палестині або мають до неї стосунок.

Курс читає завідувач відділу ознайомлення з ісламською культурою Тарік Сархан.

Місце проведення — Ісламський культурний центр м. Києва, вул. Дегтярівська, 25-а.

Бажаючі заповнити лакуни в своїх знаннях можуть приєднатися до слухачок курсу.

Телефон для довідок: +38 (093) 250-55-22

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.