Українська омбудсмен закликає міжнародну спільноту відреагувати на ситуацію з порушенням прав українських громадян у російських в’язницях і закладах позбавлення волі в окупованому Криму

Денісова привертає увагу до порушення прав людини у в’язницях окупантів
Денісова привертає увагу до порушення прав людини у в’язницях окупантів
13.05.2020
Оцініть статтю: 
(221 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала російську омбудсменку Тетяну Москалькову терміново відреагувати і вжити заходів з метою забезпечення належних умов тримання і надання медичної допомоги всім незаконно ув’язненим  громадянам України окупованого РФ українського Криму і Росії з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я і Підкомітету ООН з недопущення катувань від 25 березня 2020 року, а також з’ясувати правомірність утримання у ШІЗО.

Звернення Денісової викликане її поінформованістю про нові факти нелюдського поводження з бранцями.

Людмила Денісова звернулася з закликом терміново відреагувати на ситуацію з порушенням прав українських громадян у російських тюрмах та в закладах позбавлення волі в окупованому Криму не лише до Тетяни Москалькової, а й до міжнародної спільноти, закликаючи відреагувати на систематичне ігнорування Російською Федерацією міжнародного права і порушення прав і свобод громадян України, які досі залишаються бранцями Кремля, і посилити спільний тиск задля повернення всіх на Батьківщину.

Як повідомила Людмила Денісова на свой сторінці в соцмережі Фейсбук, вона отримує численні повідомлення від кримських татар, які перебувають у місцях позбавлення волі на території РФ і тимчасово окупованого Криму, про незаконне утримання їх у штрафних ізоляторах виправних колоній з неналежними умовами перебування. Зокрема, зафіксовано такі порушення: невідповідність площі приміщення на одного ув’язненого встановленим нормам; відсутність гарячої води, природної і штучної вентиляції; антисанітарні умови у камерах (наявність тарганів, щурів і мишей); психологічний тиск з боку керівництва пенітенціарних установ.

Також Денісова звертає увагу на факти ненадання медичної допомоги в’язням при наявності скарг і підтверджених діагнозів; психологічного тиску і невмотивованих призначень психіатричних експертиз.

Як зазначає Уповноважений з прав людини, в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 громадяни України, які незаконно утримуються на території РФ і тимчасово окупованого Криму, досі не забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфекторами і ліками.

«Наголошую: незабезпечення належних умов тримання може мати фатальні наслідки, адже ув’язнені перебувають в групі осіб з найбільшим ризиком інфікування», — зазначає омбудсмен.

Зазначені порушення суперечать нормам статей 2, 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, пунктам 10, 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, а також статті 115 Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова неодноразово зверталася до російської сторони з проханням надати належну допомогу громадянам України, які перебувають у в’язницях Росії і анексованого Криму.

Вона заявляла, що в’язні у Криму скаржаться на неналежні умови утримання і ненадання відповідної медичної допомоги в умовах оголошеної пандемії коронавірусу.

Зі схожими заявами виступали західні дипломати, правозахисні і громадські організації.

У російському ув’язненні, за даними українського омбудсмена, перебуває 113–115 осіб.

За даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, жертвами окупаційного режиму з початку незаконної анексії Криму стали 190 осіб, які за даними правозахисників мають статус політичних в’язнів, яких переслідують за надуманими «кримінальними провадженнями», 136 з них — представники кримськотатарського народу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.