Уряд розгляне питання припинення торговельних відносин з Кримом, – Рефат Чубаров

За словами Рефата Чубарова, згідно з документом будь-хто може перевозити соціально значимі товари, але грошовий еквівалент не має перевищувати 10 тисяч гривень, а сумарна вага – не більше 50 кг на одну особу.
08.12.2015
Оцініть статтю: 
(372 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Кабінет Міністрів України підготував проект постанови про обмеження торговельних відносин з тимчасово окупованим Кримом та територіями Донбасу.

Про це повідомив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

– Можу сказати, що уряд підготував та узгодив з усіма сторонами проект постанови про обмеження поставок окремих товарів, робіт і послуг з тимчасово окупованої території на іншу територію України або з решти територій України на окуповану територію, – пояснив пан Чубаров.

З ухваленням цієї постанови повністю припиняються торгівля, постачання товарів і послуг з материкової України на територію Криму та інші тимчасово окуповані території. Кабмін має ухвалити документ 9 грудня.

За словами Рефата Чубарова, згідно з документом будь-хто може перевозити соціально значимі товари, але грошовий еквівалент не має перевищувати 10 тисяч гривень, а сумарна вага – не більше 50 кг на одну особу.

– У проекті постанови враховано винятки. Це коли завозитиметься гуманітарна допомога, яка надається міжнародними гуманітарними організаціями, – уточнив Рефат Чубаров.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу додав, що учасники Громадянської блокади зберігатимуть свої пости на всіх трьох переходах на адміністративному кордоні між материковою частиною України та Кримом і спостерігатимуть за тим, щоб норми постанови виконувалися.

– Як тільки постанову буде ухвалено, учасники Громадянської блокади безпосередньо не оглядатимуть автомобілі. Вони спостерігатимуть за тим, як оглядають автомобілі уповноважені, – пояснив Рефат Чубаров.

Коментуючи постачання електроенергії до Криму, пан Чубаров зазначив, що постанова Кабміну не регулюватиме це питання. Глава Меджлісу не виключає відновлення подачі електроенергії у Крим однією гілкою ЛЕП до кінця року:

– Я не виключаю, що відновлення постачання однією гілкою «Каховка-Титан» відбудеться до кінця грудня.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.