В ІКЦ Львова через карантин тимчасово скасовано колективні заходи

В ІКЦ Львова через карантин тимчасово скасовано колективні заходи
В ІКЦ Львова через карантин тимчасово скасовано колективні заходи
19.03.2020
Оцініть статтю: 
(74 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада (Львів) тимчасово припинили будь-які заходи. Причина — карантин до 3 квітня. 

Скасовано всі колективні заходи (лекції, семінари), не відправлятимуться й п’ятничні молитви (джума-намаз), не буде й трансляцій. Прихожанам рекомендовано молитися вдома. Натомість онлайн можна буде переглядати духовні уроки. Про це виданню «Духовна велич Львова» повідомив імам мечеті  львівського ІКЦ Мурат Сулейманов:

«Ми оперативно відреагували на рішення влади. І ми, як громадяни України, що хвилюються за майбутнє, намагаємося запобігти кризовим епідеміологічним ситуаціям, тому вирішили зачинити ісламський центр на карантин. Відтак у центрі ведеться зараз виключно адміністративна робота. Скасовано будь-які колективні заходи: уроки, семінари й також спільна п’ятнична молитва, бо на неї [приходить] понад 100 людей. Молитви-онлайн не буде, бо в цій ситуації віряни можуть молитися у своїх оселях. Утім уроки-онлайн — це можливо, ми таке застосовували й раніше. Молитву радимо читати вдома протягом усього карантину».

Водночас шейх Мурат закликає всіх, хто перебуває на карантині, використовувати час із максимальною користю:

«Якщо це мусульмани, то в цей час варто більше читати сторінки Корану, якщо християни — Біблію, якщо юдеї — Тору.  Тобто міркувати над віршами, аятами й замислюватися над цінностями родини, здоров’я, віри, шляхетности. Це дуже хороший шанс отримати корисну інформацію і практикувати свою віру.  Мусульманам я рекомендую читати Коран, згадувати Всевишнього, постити. І закликаю абсолютно всіх утриматися від паніки! Паніка не корисна. Треба слухати лікарів, експертів, дотримуватися гігієни, мити руки, тримати порядок у помешканнях. Ми розуміємо: все, що відбувається — з волі Всевишнього Бога».

Також імам має дієві поради для багатодітних батьків, що перебувають із дітьми в умовах карантину. Головне — набратися терпіння: 

«Це непросто, коли вдома одночасно перебувають багато дітей. Треба придумати цікаві ігри, розглянути ту чи іншу позицію, як ми можемо їх заохотити до виконання певних завдань, читати цікаві оповідання, мотивувати дітей до добрих учинків. Дати дітям зрозуміти, що нині непроста ситуація, і ми повинні бути духовно підготовленими.  Батьки знають свою дитину й що конкретно її зацікавить. Це також хороша нагода покращити стосунки з дітьми — це дуже добре. І, звісно, запастися терпінням, адже це — випробування від Всевишнього Бога, й Він погляне, як ми перейдемо це випробування».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.