В окупованому Криму — нова хвиля політично вмотивованих арештів

В окупованому Криму — нова хвиля політично вмотивованих арештів
©️Український кризовий медіа-центр
В окупованому Криму — нова хвиля політично вмотивованих арештів
©️Український кризовий медіа-центр
В окупованому Криму — нова хвиля політично вмотивованих арештів
В окупованому Криму — нова хвиля політично вмотивованих арештів
31.05.2018
Оцініть статтю: 
(302 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У тимчасово окупованому Криму почалась нова хвиля політично вмотивованих арештів та переслідувань.

— Ми не бачимо послаблень у переслідуванні кримських татар, українських активістів, ми не бачимо, що Росія збавляє темпи. Ми бачимо лише, що її способи тиску посилюються і стають більш жорсткими, — розповів Еміль Курбедінов, адвокат громадян України, які утримуються в окупованому Криму та Російській Федерації із політичних мотивів, під час прес-брифінгу 29 травня в Українському кризовому медіа-центрі.

За результатами останніх подій у Прокуратурі Автономної Республіки Крим за фактами незаконного затримання зараз відкрито близько 140 кримінальних проваджень.  

— Ці кримінальні провадження містять у собі близько 250 фактів незаконних затримань осіб та проникнень до житла. За ними нині є близько 18 підозрюваних, — розповів Ігор Поночовний, начальник управління Прокуратури Автономної Республіки Крим.

Як і раніше, приводом до арештів стає так звана терористична та екстремістська діяльність українських правозахисників та громадських активістів у тимчасово окупованому Криму.

— Ми знаємо, що Росія зараз дуже вміло користується ярликом терористів та екстремістів і напевно хоче, щоб світова спільнота і правозахисники думали, що Росія веде якусь боротьбу із терористами. Насправді це ніщо інше, як переслідування кримських татар, мусульман, українців, громадських активістів і громадських журналістів. Більше під цим немає нічого, — зазначив Еміль Курбедінов.

Українські громадяни, які зараз знаходяться в ув’язненні в тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, а також їхні сім’ї вимагають від держави налагодити ефективний механізм надавання їм належної допомоги та зробити процес відкритим для громадськості. Нині у Криму 70 політв’язнів. Їхніми питаннями опікуються в основному їхні родини і правозахисні організації. Кошти адвокатських послуг та щоденної підтримки побуту родин ув’язнених вдається частково покривати за рахунок міжнародної допомоги.

— Ми вимагаємо від України ухвалення рамкового закону про статус захищених осіб у збройному конфлікті, який би містив захист політичних в’язнів та всіх осіб, які переслідуються за політичними мотивами, та полонених, які знаходяться в окупованому Криму, а також надання їм та їхнім родинам підтримки. Ми вимагаємо долучати представників громадськості та правозахисних організацій та, передусім, самі родини родичів до цього процесу, — зазначила Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини.

Щоб звернути увагу на ситуацію з політв’язнями в тимчасово окупованому Криму, українські громадські та правозахисні організації підписали відкрите звернення до міжнародних організацій та урядів України, країн Європейського Союзу, Швейцарії, Норвегії, США, Канади, Австралії та Японії. У зверненні український уряд та міжнародну спільноту закликали вжити негайних заходів щодо звільнення в’язнів та запровадження персональних санкцій проти осіб, причетних до арештів.

— Ми закликаємо усі небайдужі організації та активістів приєднатись до цього звернення, — наголосила Таміла Ташева, співзасновниця громадянської ініціативи «КримSOS».

Заяву оприлюднять на всіх ресурсах громадських організацій, які підписали звернення. Англомовну версію передадуть у посольства та представництва міжнародних організацій в Україні.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.