В Україні відзначили День кримськотатарського прапора

В Україні відзначили День кримськотатарського прапора
©️QHA: 26.06.2018 г., День крымскотатарского флага, Киев
В Україні відзначили День кримськотатарського прапора
©️Олег Богачук: Муфтий ДУМУ “Умма” Саид Исмагилов и муфтий ДУМ Крыма (на подконтрольной территории) Айдер Рустемов на Майдане в Киеве, 26.06.2018 г.
В Україні відзначили День кримськотатарського прапора
©️QHA: Муфтий мусульман Украины Саид Исмагилов, 26.06.2018 г., День крымскотатарского флага, Киев
В Україні відзначили День кримськотатарського прапора
В Україні відзначили День кримськотатарського прапора
В Україні відзначили День кримськотатарського прапора

26 червня в Україні відзначають День кримськотатарського прапора. Щорічно в країні, зокрема і на тимчасово окупованій території Криму, проходять приурочені до цієї дати акції. Не став винятком і вчорашній день — 26 червень 2018 року.

Як повідомлялося раніше, з цієї нагоди Міністерством з питань тимчасово окупованих територій була розроблена програма акцій, а Міністерство інформаційної політики України представило загальнонаціональну комунікаційну кампанію.

У Києві активісти зібралися на перетині вулиць Хрещатик і Богдана Хмельницького, розгорнули кримськотатарський прапор розміром 39 на 6 метрів, після чого вирушили з ним до Майдану Незалежності.

Як передає кореспондент видання Крим.Реалії, перед початком ходи глава Меджлісу кримськотатарського народу, голова Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров заявив, що кримськотатарське прапор — один з об’єднавчих символів:

— Прапор — це те, що демонструє нашу впевненість у нашому майбутньому. Це один із основних символів, навколо яких ми об’єднуємося. Крим — це символ, а головне — це наша земля. Прапор блакитний із золотистою тамгою — це наша віра, мечеті наші. Це все, що тримає нас на цьому світі, — сказав Рефат Чубаров.

Під час мітингу було ухвалено звернення до Генерального секретаря ООН та урядів Великобританії й США про підтримку та допомогу у звільненні більше 70 політв’язнів, яких незаконно утримують в ув’язненні на території Криму і Росії, а також із закликом сприяти деокупації півострова.

Після закінчення ходи на Майдані Незалежності відбувся мітинг. На початку заходу прозвучали гімни України та кримськотатарського народу, а член Меджлісу Ескендер Барієв розповів про історію національного символу кримських татар.

Після офіційного закриття Дня кримськотатарського прапора на сцені Майдану виступили низка кримськотатарських колективів та артистів.

Не пройшла ця дата непоміченою і в інших містах України. У програмі святкування Дня кримськотатарського прапора в Генічеському районі Херсонської області на адмінкордоні з Кримом 26 червня були автопробіг і хода з українськими і кримськотатарськими прапорами, патріотичний концерт, акції та конкурс малюнків. Також у місцевій мечеті було проведено дуа в пам’ять про ветерана кримськотатарського національного руху Сервера Караметова. Присутні вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.

— Це дуже важлива подія. Це привід зібратися нам, об’єднатися, поспілкуватися, показати, що ми тут є. І нас чимало. Нехай нас рахують не за чисельністю, а за багатством нашої душі, — розповіла кореспонденту Крим.Реалії жителька села Стрілкове (історична назва — Чокрак), що на Арабатській стрілці, Ельміра Куртвелієва.

Вранці 26 червня біля залізничного вокзалу зібралися люди, переважно кримські татари, нерідко цілими сім’ями, з маленькими дітьми.

— Я з п’яти років розумів, чому я народився в Узбекистані: мені дідусь з бабусею розповідали. Батькові було 9 років, коли його вислали з Криму. Все це, мої спогади, історія нашого народу — все в цьому прапорі, — зазначив член місцевого меджлісу селища Новоолексіївка Різа Мевлютов, тримаючи в руках два маленьких кримськотатарських прапорця.

Різа-ага розповів, що його сім’я намагалася повернутися до Криму, в рідне село, але їх насильно знову було вивезено звідти, тому вони облаштувалися в Новоолексіївці, а 2 червня їх сім’я відзначила 50-річчя проживання у тепер «прикордонному» з Кримом селищі.

Прапорці роздавали і маленьким дітям. Двійнята, дочки Хатідже Еміратлі, сидячи в дитячій колясці, розмахували прапорцями і посміхалися фотографам, поки мама розповідала, з якими почуттями прийшла на святкування 26 червня.

— Ми сюди прийшли з гордістю, що ми кримські татари, з гордістю за наш прапор. Але з тугою за батьківщиною, з надією, що Крим все одно до нас повернеться, возз’єднається з Україною. Хочеться, щоб все налагодилося, — зізналася Хатідже-ханим.

Присутні разом розгорнули величезні полотнища — українського державного і кримськотатарського національного прапорів — і пройшли ходою ц центр Новоолексіївки. Очолювали пішу колону хлопці, одягнені в національні костюми з українським та кримськотатарським прапорами, потім пройшли відомі барабанщики з села Щасливцеве, за ними йшли люди, що об’єднали полотно українського і кримськотатарського прапорів. «Два прапора — одна країна» — назвали вони свою акцію.

Після завершення ходи його учасників запросили на святковий концерт до Будинку культури. У фойє будівлі була розміщена виставка народної творчості кримських татар і роботи учасників конкурсу малюнків серед навчальних закладів району на тему «Мій прапор — моя гордість».

На сцені виступали місцеві колективи та виконавці, звучала інформація про історію святкування кримськотатарського прапора. Традиційно привітати кримських татар зі святом прийшли і представники місцевої влади.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.