В Україні знову намагаються роздмухати ісламське питання?

В Україні знову намагаються роздмухати ісламське питання?
Давніше публікації зі схожими звинуваченнями на адресу об’єднань українських мусульман часто-густо з’являлися на російських пропагандистських ресурсах.
В Україні знову намагаються роздмухати ісламське питання?
Офіційна сторінка муфтія АРК Айдера Рустамова
В Україні знову намагаються роздмухати ісламське питання?
В Україні знову намагаються роздмухати ісламське питання?
06.02.2021
Оцініть статтю: 
(146 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Іде пряма атака на мусульманські громади Україні. З такою чи подібними заявами виступили кілька мусульманських лідерів України.

Учора на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» очільник одного з найбільших громадських об’єднань українських мусульман, голова ГСВА «Альраід» Сейран Арифов опублікував відеозвернення. За його словами, в Україні розпочалася спланована інформаційна кампанія з дискредитації та оббріхування діяльности цієї організації. 

— Майже одночасно, причому на декількох сумнівних ресурсах, з’явилися публікації, що розпалюють у суспільстві релігійну та міжетнічну ворожнечу, — каже пан Арифов. — Їхні автори стверджують, що «Альраід» є забороненою у всьому світі терористичною організацією.

Ідеться про матеріали, опубліковані щонайменше на двох українських сайтах-«смітниках» — «Антикорі» та From-Ua. Обидва ресурси опублікували російською мовою тексти під заголовком «Альраид: Почему в Украине свободно функционирует террористическая организация под командованием Бассила Мухаммеда Марии».

Сейран Арифов у своєму відеозверненні зауважує вкрай сумнівну репутацію цих сайтів та підкреслює, що стаття, розміщена на них, викликає дуже багато питань, містить чимало нестикувань, неправдивих фактів, відвертої брехні та маніпуляцій. 

— В інтернеті можна знайти чимало відгуків від організацій і людей, що вимагають притягнути ці сайти до відповідальности за розповсюдження брехні, фейків і дезінформації, — каже очільник «Альраіда». — Ці «зливні бачки», що працюють у найкращих традиціях російського агітпропу, давно відомі як джерела, що не заслуговують на довіру.

Навіть поверховий аналіз підтверджує слова пана Арифова. Басіл Марееї вже кілька років не є головою «Альраіда», автори навіть зробили помилку в написанні його прізвища. А сам матеріал, попри заголовок, присвячений здебільшого саме його особистості, а не діяльності організації. Названі сайти справді відомі в Україні як ресурси, що поширюють неправдиву інформацію. А ця публікація — перекладений варіант тексту, що перед тим з’явився на маловідомому ресурсі Theunfilteredlens.org.

За словами Сейрана Арифова, звинувачення організації, яку він очолює, у зв’язках із тероризмом звучали й давніше. Одного разу «Альраід» через суд навіть змусив кривдників відмовитися від своїх слів і компенсувати моральну шкоду. Нинішню атаку через «злив» брехливої інформації очільник асоціації пов’язує, в тому числі, з інформаційною війною Росії проти України:

— У своїй пропагандистській кампанії проти України РФ завдає ударів і по українських послідовниках ісламу. Головним чином ці удари спрямовані проти тих, хто з самого початку агресії Росії заявив про свою проукраїнську, патріотичну позицію. Таким чином країна-агресор через сумнівні «продажні» ресурси намагається спровокувати в українському суспільстві ще й внутрішній міжрелігійний конфлікт.

Цю думку одного з лідерів української мусульманської громади підтверджує і той факт, що давніше публікації зі схожими звинуваченнями на адресу «Альраіда», а також інших об’єднань українських мусульман часто-густо з’являлися на російських пропагандистських ресурсах.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов згоден зі спланованим характером нинішніх звинувачень.

— Атака йде не тільки на мусульманські організації України, але й на самі державні органи, що їх фактично звинувачують у некомпетентності, — каже шейх Саід. — Мета подібних масованих вкидів зрозуміла — розпалювання ісламофобії, провокування внутрішніх конфліктів у країні та сумнівів у компетентності українських правоохоронних органів. Це призводить до послаблення держави.

Варто зауважити, що ці події дивним чином збіглися з інцидентом, у який потрапив ще один український муфтій — голова Духовного управління мусульман АР Крим Айдер Рустемов. Два дні тому автівку, в якій їхав муфтій, переслідували два автомобілі з молодими людьми спортивної статури. Про це пан Рустемов повідомив на своїй сторінці у «Фейсбук». За словами муфтія, переслідувачів було як мінімум п’ятеро, говорили вони російською без помітного акценту, а слідкували за його автомобілем щонайменше протягом шести годин. «Всі факти передано у відповідні органи охорони порядку та державної безпеки», — закінчує свій допис Айдер Рустемов.

Усі перелічені організації — ГСВА «Альраід», ДУМУ «Умма», ДУМ АРК — відомі своєю принциповою проукраїнською позицією та підтримкою територіальної цілісности нашої держави. З огляду на це все думка про російський «слід» виглядає ще переконливішою. Тож усім, кого це стосується — органам державної влади, правоохоронним органам, об’єднанням патріотично налаштованих українських мусульман, — варто бути готовими до подальших провокацій і фейків.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.