Василь Боднар: переслідування й арешти мусульман, протестантів і ПЦУ — сумна реальність на окупованих територіях

©Главком: Василь Боднар, замглави МЗС
©Главком: Василь Боднар, замглави МЗС
03.12.2020
Оцініть статтю: 
(59 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Україна взяла участь у першому Міністерському форумі Міжнародного альянсу з питань свободи релігій та віросповідань.

У заході, який відбувся 17 листопада 2020 року в режимі відеоконференції, взяв участь заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, який під час свого виступу поінформував учасників заходу про стан справ у сфері свободи релігій і віросповідань, а також наголосив, що на території України сформоване традиційно толерантне конфесійне середовище.

Водночас, чиновник привернув увагу до погіршення ситуації на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України.

Як повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України, Василь Боднар наголосив на тому, що заборона проведення релігійних заходів, закриття храмів Православної церкви України, переслідування й арешти мусульман і «Свідків Єгови» в Криму, а також накладення адміністративних стягнень на представників єврейської спільноти — це сумна реальність вірян на окупованих РФ територіях України.

Позиції 31 країни-учасниці Альянсу засвідчили зацікавленість у виробленні спільних підходів для захисту релігійної свободи у світі і створенні багатосторонніх механізмів, спрямованих на запобігання утискам, переслідуванням і дискримінації у цій сфері.

Довідково: Міжнародний альянс з питань свободи релігій та віросповідань — міжнародна організація, яка була створена за ініціативи Державного департаменту США, і  керується у своїй діяльності  положеннями Декларації прав людини. 

Об’єднання, до складу якого входить 31 країна, має на меті спрямувати зусилля її членів на протидію негативним чинникам у релігійній площині і захисту свободи релігій і віросповідань у світі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.