Відвідувачі Бахчисарайського двору в жаху від його стану

Хансарай вже давно потребує реставрації
22.12.2015
Оцініть статтю: 
(527 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Палац кримських ханів у Бахчисараї у жахливому стані. Його відвідувачі забили тривогу на сторінках соціальної мережі Фейсбук.

Будівлю відключено від електропостачання, у ній сиро і темно, дах починає обвалюватися. Палац давно потребує реставрації, при цьому ціни на квитки щороку зростають.

− Ціна на квитки в цьому році була космічна, навіть з весільних пар брали гроші, хоча екскурсії з ними не проводили, питання «куди пішли всі гроші?» залишається відкритим. Я за 14 років не бачив Ханський палац у такому жахливому стані, − обурився на своїй сторінці у соцмережі весільний фотограф Ільдар Ібрагімов, публікації котрого цитує газета «Авдет». Як повідомляється, фотограф звернувся до кримського муфтіяту, керівництва музею і влади республіки з вимогою звернути особливу увагу на стан Хансараю.

Проблема термінового ремонту покрівлі Ханського палацу і Великої ханської мечеті, якій близько 500 років, піднімалася неодноразово. Нині прохід під північними стінами палацу (там, де знаходиться головний вхід в мечеть з боку річки Чурук-Су) перекритий дерев’яними щитами, щоб уламки даху і черепиці не впали на голови парафіян мечеті і туристів.

− Через те, що протікає дах, прогнила і підлога на другому поверсі. Не знаю, хто за це відповідальний, але стан мечеті пригнічує. Ремонт потрібен і вже давно. Прошу громадськість та активістів звернути на це увагу і надати посильну допомогу у вирішенні цієї проблеми, − написав у Фейсбук користувач Рустем Османов.

Про те, що Хансарай руйнується, в 2013 році заявляв і директор Кримського історичного музею-заповідника «Ларішес» Гулівер Альтін. За його словами, палац знаходиться у поганому стані, особливо його другий поверх, зокрема Золотий кабінет, де проводилися ділові переговори ханів і зустрічі з послами. На думку керівника Кримського історичного музею, Бахчисарайський історико-культурний заповідник не приділяє належної уваги проблемі. Альтін зазначав, що в заповіднику немає навіть відділу реставрації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.