Вільні дев’ятеро зі ста. Десятки українських громадян залишаються в сирійських таборах для біженців

©МЗС України/фейсбук
©МЗС України/фейсбук
06.01.2021
Оцініть статтю: 
(35 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

2021 рік почався з добрих новин: у новорічну ніч до України повернулися дев’ятеро українських громадян — двоє жінок і семеро дітей.

Вони майже три роки провели у сирійських таборах для біженців «Аль-Хол» і «Родж» у надзвичайно складних умовах. Нарешті, після тривалої розлуки, евакуйовані громадяни зможуть обійняти своїх близьких.

Як відомо, у відкритому зверненні Рефата Чубарова до Президента України, оприлюдненому 18 серпня 2020 року, йшлося про те, що близько 100 громадян України, зокрема жінки і їхні малолітні діти, які перебувають у сирійських таборах для біженців, вже півтора року очікують повернення до України, а також було висловлене прохання про термінове вирішення цього питання.

Зокрема, у зверненні голови Меджлісу кримськотатарського народу наголошувалося, що з метою оперативного вирішення питань повернення громадян України, які перебувають у таборі для біженців «Аль-Хол», ще у травні 2019 року при Кабінеті Міністрів України було створено Робочу групу для координації дій профільних міністерств і відомств, залучених до процесу. Крім того, зазначалося, що за кілька місяців спільної роботи були виконані всі необхідні дії з підготовки до евакуації громадян України, однак евакуація не відбулася.

«Своїх не залишаємо», — так у Міністерстві закордонних справ відреагували на звернення голови Меджлісу Рефата Чубарова до президента Володимира Зеленського, у якому парламентар просив главу держави посприяти поверненню українців, які вже півтора року перебувають у Сирії.

Пізніше, як повідомив 3 жовтня 2020 року під час брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, було створено ще одну робочу міжвідомчу групу «для опрацювання питання повернення цих громадян» з таборів «Аль-Хол» і «Родж» у відповідь на численні звернення родичів, громадських організацій і правозахисників.

І ось перші з понад сотні українських громадян, яких утримують у цих таборах, повернулися на Батьківщину. 

Тим часом, як повідомляє МЗС України в соцмережі Фейсбук, у таборах для біженців на території Сирії все ж залишаються наші громадяни, зокрема кримські татари.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, не розкриваючи всіх деталей операції, зазначила, що звільнення українців відбувалось у надзвичайно складних умовах під особистим керуванням Президента України, і підтвердила, що МЗС не припинятиме роботу з повернення наших співгромадян з таборів у Сирії.

«У сирійських таборах залишилися наші громадяни, — зауважила чиновниця. — Процес їхнього повернення на Батьківщину — не легкий, але обов‘язково відбудеться. Українські дипломати і відповідні органи влади докладатимуть для цього максимум зусиль».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.