Всіх чесних людей закликають підтримати Руслана Зейтуллаєва

Всіх чесних людей закликають підтримати Руслана Зейтуллаєва
Всіх чесних людей закликають підтримати Руслана Зейтуллаєва
27.07.2017
Оцініть статтю: 
(344 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Громадська ініціатива Let My People Go Ukraine закликає небайдужих людей підтримати фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва у Верховному суді Росії під час призначеного на 27 липня розгляду апеляції.

Відповідне звернення до «журналістів, правозахисників, активістів, іноземних дипломатів і всіх чесних людей у Москві» опублікували 25 липня у Facebook на сторінці ініціативи:

— 5 причин, чому Вам потрібно прийти на апеляцію у справі кримського татарина Зейтуллаєва у Верховному суді РФ в цей четвер, 27 липня:

1. Це реальний та абсолютно законний спосіб висловити Вашу незгоду з режимом безправ’я у РФ, з війною проти України і репресіями стосовно кримськотатарського народу на його історичній батьківщині.

2. Руслан — людина, що не скоювала жодних насильницьких дій і не готувала їх скоєння, засуджений до 12 років в’язниці для того, щоб залякати всіх незгодних у Криму. Він витримав два голодування, вимагаючи випустити на свободу інших кримськотатарських в’язнів. І він налаштований продовжувати свій ненасильницький опір.

3. Прокурори вважають 12-річний термін Зейтуллаєву за гратами… занадто маленьким і домагаються його ув’язнення на 17 років! За свій «думкозлочин» кримський в’язень совісті може отримати термін, співставний з вироком у справі про вбивство Бориса Нємцова. Але всі «докази» звинувачення (які ставили під сумнів навіть судді Ростовського військового суду) нічого не варті. Єдиним справедливим рішенням у справі Зейтуллаєва може бути тільки негайне звільнення.

4. Європейський парламент в резолюції від 16 березня 2017 року закликав дипломатів ЄС і країн-членів ретельно спостерігати за політично мотивованими судами громадян України у РФ. Розповівши правду про цю сфабриковану справу в Росії і світі, Ви допомагаєте розхитати ксенофобські підвалини пропаганди Кремля, чия потреба у міфічних «ворогах» привела до в’язниць не менше 46 невинних громадян України, враховуючи кількох, яких вдалося звільнити.

5. Вдома у Криму Руслана чекають троє маленьких дочок, найстаршій з них всього 7 років. Прорвавши інформаційну блокаду навколо його справи, Ви можете повернути їм тата.

Поділіться цим із друзями з хештегом #FreeZeytullaev #LetMyPeopleGo!

Тим часом Крим. Реалії нагадує, що сам Руслан Зейтуллаєв звернувся до блогерів і журналістів з проханням звернути увагу на його судовий процес і максимально об’єктивно його висвітлити.

Нагадаємо, 7 вересня 2016 року Північно-Кавказький окружний військовий суд визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному угрупованні» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справа знову була направлена ​​до Північно-Кавказького окружного військового суду на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєв був визнаний не учасником, а організатором терористичного угруповання. Згодом Зейтуллаєв був засуджений до 12 років позбавлення волі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.