В'язні совісті Сервер Мустафаєв і Вадим Сірук — серед фіналістів конкурсу «Кримський Інжир/Qırım inciri»

В'язні совісті Сервер Мустафаєв і Вадим Сірук — серед фіналістів конкурсу «Кримський Інжир/Qırım inciri»
В'язні совісті Сервер Мустафаєв і Вадим Сірук — серед фіналістів конкурсу «Кримський Інжир/Qırım inciri»
22.12.2020
Оцініть статтю: 
(171 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Читать на русском

Координатор громадського об'єднання «Кримська солідарність», громадянський журналіст Сервер Мустафаєв і Вадим Сірук, засуджені за «справами Хізб ут-Тахрір» і визнані міжнародними правозахисними організаціями в'язнями совісті і політв'язнями, стали фіналістами третього українсько-кримськотатарського літературного конкурсу «Кримський Інжир/Qırım inciri». Їх імена названі у числі 25 фіналістів, відібраних серед авторів 284 творчих робіт з п'яти країн.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук повідомляють організатори конкурсу — культурний центр, платформа для культурних і правозахисних заходів та ініціатив, навчальних програм, наукових досліджень, майданчик для обговорення соціально важливих процесів і явищ «Кримський Дім».

Так, Сервер Мустафаєв з твором «Земаневій Юсуф медресесі» став фіналістом у номінації «Проза кримськотатарською мовою», а Вадим Сірук як автор твору «Палаючі серця» — у номінації «Поезія українською мовою про Крим».

Сервера Мустафаєва за звинуваченням у рамках так званої «справи Хізб ут-Тахрір» Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив до 14 років колонії суворого режиму за «діяльність у терористичній організації і насильницьке захоплення влади».

Вадим Сірук — кримський активіст, якого звинуватили у справі за участь у «діяльності терористичної організації».

У листопаді 2019 року російський суд  засудив його до 12 років позбавлення волі.

Переможці третього літературного конкурсу «Кримський Інжир/Qırım inciri» будуть оголошені на церемонії в рамках онлайн-фестивалю, який відбудеться 26-27 грудня 2020 року в культурному центрі «Кримський Дім» за сприяння Посольства Канади в Україні і фонду підтримки громадських ініціатив Криму і України «Astem Foundation».

Amnesty International у своїй заяві в ЮНЕСКО 21 квітня 2020 року «Ситуація з правами людини в Криму: оновлення станом на березень 2020 року» назвала Мустафаєва і Сірука в'язнями совісті і підкреслила, що вважає цю справу «сфабрикованою».

Всього ж до короткого списку фіналістів третього українсько-кримськотатарського літературного конкурсу «Кримський Інжир/Qırım inciri» увійшло 25 авторів літературних творів і перекладів.

Як зазначається, переможці у номінаціях будуть оголошені в кінці грудня 2020 року під час онлайн-церемонії нагородження.

Як у 2019 році повідомляло видання «Крим. Реалії», минулого року фігуранти другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Осман Аріфмеметов і другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервер Мустафаєв отримали нагороди в спеціальній номінації «Слова свободи» в рамках другого літературного конкурсу «Кримський інжир».

mail Наш Телеграм-канал

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.