Вже не вперше мусульманські та кримськотатарські організації Києва, Меджліс та «Кримська родина» об’єднуються задля допомоги співвітчизникам, які потерпають від дій окупантів — проходять численні благодійні заходи, щоб зібрати кошти на штрафи, що їх щедро виписує нова «влада» загарбаного півострова навіть за підозру, що людина може сумувати за Україною, а тим більше за одиночні пікети чи інші прояви непокори, не раз проводилися акції на підтримку самих незаконно заарештованих та засуджених…
Не забувають і про дітей політв’язнів, яких нині уже понад сто. І ось 13 квітня громадська організація «Кримська родина» на чолі з Аніфе Куртсеітовою вп’яте провела благодійну акцію «Рука допомоги».
Розуміючи важливість та актуальність цього заходу, Київська міська державна адміністрація надала для його проведення колонну залу — адже це і виставки, і благодійний концерт, і ярмарок рукотворів майстрів ужиткового мистецтва та кулінарних виробів. Кошти, які збиралися там, призначені для родин, що залишилися без годувальників через дії окупаційної влади в Криму.
ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» в особі Ісламського культурного центру м. Києва, зокрема активісток жіночої мусульманської організації «Мар’ям», аби допомогти своїм братам і сестрам в Криму не лише через звернення до Всевишнього, а й матеріально та морально, підготували для реалізації на благодійному ярмарку релігієзнавчу літературу, вироби прикладного мистецтва, східні солодощі тощо.
Жертвував на допомогу й муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, якій теж не залишився осторонь благодійної акції.
— Якщо ми не можемо зробити чогось більшого, давайте підтримаємо наших братів і сестер в окупованому Криму нашою молитвою, нашим словом, нашим внеском, нашою допомогою — це буде ще одним кроком на шляху повернення півострова до складу України! — закликав муфтій.
Одна зі співорганізаторок акції Ельзара Шукурджієва розповіла, що кошти для підтримки дітей політв’язнів збиралися й завдяки продажу квитків:
— Ми продавали квитки на захід, проте їх не вистачило для всіх охочих. Надходять дзвінки, люди прагнуть потрапити сюди, тому ми прийматимемо й без квитків. Тобто кожен, хто забажає взяти участь, матиме змогу долучитися до цієї акції.
Присутнім на акції був і колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз:
— Я сам сидів майже три роки… Прагну всіма силами допомагати деокупації Криму, бо в інший спосіб цієї проблеми політв’язнів в Криму не зняти — їх кількість тільки поповнюватиметься, і кількість дітей, що залишилися без батьків, збільшуватиметься, — відзначив Ахтем Чийгоз в інтерв'ю QHA. — Я точно знаю: коли ти сидиш — тобі тяжко, але набагато тяжче, коли ти думаєш — що там з твоїми дітьми?
Після завершення заходу Аніфе Куртсеітова подякувала на своїй сторінці в соцмережі Facebook всім тим, хто долучився до організації та проведення заходу, так і тим, хто виявив свою громадянську позицію й прийшов, аби підтримати дітей політв’язнів Криму, пожертвувавши загалом понад 100 тис. гривень.
Нагадаємо, 22 березня 2018 року в столиці відбувся Національний конкурс «Благодійна Україна», де було названо імена кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року. Серед лауреатів — і громадська організація «Кримська родина» на чолі з Аніфе Куртсеітовою.