Вийшла друком збірка творів переможців другого конкурсу «Кримський інжир/Qırım inciri»

©️Алім Алієв/фейсбук
©️Алім Алієв/фейсбук
28.10.2020
Оцініть статтю: 
(20 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Наприкінці жовтня  відбудеться онлайн-презентація антології «Кримський Інжир» — збірки творів авторів, які стали переможцями другого конкурсу у межах проєкту «Кримський інжир / Qırım inciri».  

Антологія вийшла друком у «Видавництві Старого Лева», що є  найактивнішим книговидавцем в українському медіа-просторі і має  представництва у Львові, Києві, Дніпрі й Одесі. 

Конкурс «Кримський інжир/Qırım inciri»  має рівень взаємодії української і кримськотатарської літератур. У ньому  беруть участь письменники, поети і перекладачі з тимчасово окупованого Криму (зокрема  кримськотатарські й українські літератори, які вимушено залишити загарбаний півострів), а також автори з материкової України.

Про вихід друком збірки творів переможців конкурсу  повідомив один зі співзасновників проєкту «Кримський інжир/Qırım inciri», відомий журналіст і громадський діяч, колишній директор «Кримського Дому», а нині — заступник генерального директора Українського Інституту Алім Алієв, який зауважив, що запланована презентація цьогоріч буде проводитися онлайн через запроваджені карантинні обмеження.

«Наступного тижня вийде друга українсько-кримськотатарська антологія «Кримський Інжир». Для мене це особлива особиста подія - бути співупорядником другої художньої книги із сучасними текстами про Крим. Це неймовірно тішить, що попри пандемію, ми продовжуємо нашу літературну традицію. Але через ту ж саму пандемію змушені провести цього разу презентацію онлайн. Тому слідкуйте за анонсами. Обіцяємо, що буде цікаво і по-кримськи затишно. Дякую авторам, редакторам і членам журі, а також  «Видавництво Старого Лева» за можливість її видати», — пише Алім Алієв на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук. 

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Іслам в Україні", про підготовку до друку другого альманаху «Кримський Інжир» і загалом про конкурс «Qırım inciri» писав кримський журналіст  Микола Семена у своєму блозі «Перспективи двомовності для української та кримськотатарської культур», де наголосив, що взаємодія української і кримськотатарської мов відіграє основну роль у процесі загального українсько-кримськотатарського взаємовпливу: політичного, економічного, культурного, гуманітарного, демографічного.

Також нагадаємо, що втретє конкурс «Кримський інжир/Qırım inciri» стартував у липні 2020 року. Охочі взяти у ньому участь мають змогу  надіслати  свої творчі доробки до 31 жовтня 2020 року на  електронну адресу: qirim.inciri@gmail.com .

Перший конкурс «Кримський інжир/Qırım inciri» було проведено у 2018 році; наступного — 2019 року цей конкурс завершився, крім урочистої церемонії нагородження фіналістів й оголошення переможців конкурсу, ще й низкою заходів , зокрема літературними читаннями, численними дискусіями, зустрічами з письменниками (прозаїками і поетами); бесідами з залученням провідних літературних критиків, журналістів, видавців.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.