Єнс Столтенберг візьме участь у саміті Кримської платформи

Єнс Столтенберг візьме участь у саміті Кримської платформи
Єнс Столтенберг візьме участь у саміті Кримської платформи
22.08.2022
Оцініть статтю: 
(55 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг візьме участь у другому саміті Кримської платформи, що відбудеться 23 серпня в онлайн-форматі.

У пресрелізі Альянсу зазначено, що виступ Столтенберга має бути о 14:50 годині за київським часом, промова транслюватиметься на сайті організації. 

Як ми повідомляли, у саміті візьме участь більшість лідерів країн «великої сімки». Тим часом «КримSOS» нагадує, що цього року однією зі складових програми Кримської платформи буде офлайн-саміт на рівні голів парламентів — він відбудеться в Хорватії 24 жовтня.

Аналітик «КримSOS» Євгеній Ярошенко повідомив у коментарі Deutsche Welle, що парламентський рівень може сприяти якнайшвидшому ухваленню рішень щодо Криму на міжнародному рівні:

«Цей рівень дуже важливий. Такий формат допомагає ухваленню в Конгресі США чи німецькому Бундестазі резолюцій, що відображають події в Криму, та допомагає швидше й синхронніше ухвалювати рішення в рамках міжнародних організацій: парламентських асамблей Ради Європи чи ОБСЄ. Необхідно показати, що Крим став плацдармом для вторгнення на материкову частину України, є чіткий зв’язок між безпекою півдня України та демілітаризацією півострова. Лідерам варто відобразити в заяві, що агресія почалась з окупації Криму, тож має завершитися його деокупацією». 

Зауважимо, спеціалісти «КримSOS» залучені до діяльности Експертної мережі Кримської платформи та працюють у трьох із семи робочих групах, що опікуються:правами людей та міжнародним гуманітарним правом, екологічними та економічними наслідками окупації Криму, питаннями збереження культурної спадщини на півострові.

Нагадаємо, 2021 року муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов на запрошення організаторів «Кримської платформи» був одним з експертів форсайт-сесії «Крим-2050», що відбулася 5 серпня у клубі Кабміну (форсайт-сесія — формат командної роботи з метою прогнозування майбутнього, довгострокового планування та розробки спільної стратегії для досягнення бажаного результату. — Ред.).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.