Із запровадженням карантину, мета якого — припинення поширення коронавірусної інфекції, призупинено проведення масових заходів, зокрема й спільних молитв. Але мусульмани, як і послідовники інших віровчень, не залишилися без проповіді.
З 27 березня і до завершення карантину щоп’ятниці, щосуботи і щонеділі телеканали незалежної медіакомпанії «Суспільне» транслюватимуть богослужіння й обрядові заходи головних церков і релігійних організацій.
Українські послідовники ісламу щоп’ятниці о 12-й годині слухатимуть хутбу від проповідників Духовного управління мусульман України «Умма» і здійснюватимуть джума-намаз під дистанційним очільництвом імамів мечеті.
Також транслюється і проповідь імамів Духовного управління мусульман Криму (створеного на материковій частині України після окупації півострова Російською Федерацією).
Так, минулої п’ятниці, 27 березня 2020 року, мусульмани у такий спосіб слухали слово муфтія ДУМУ «Умма», шейха Саіда Ісмагілова.
Нагадаємо, Українська рада з фатв і досліджень, посилаючись на рекомендації Європейської ради з фатв і досліджень, розробила шаріатський висновок щодо карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу.
У своєму висновку Українська рада з фатв та досліджень закликала мусульман і всіх, хто ознайомився з цією заявою, вжити заходів обережності, рекомендованих Кабінетом Міністрів України, Міністерством охорони здоров’я України, медичними центрами і міжнародними організаціями охорони здоров’я.
Також Рада закликала імамів і відповідальних за мечеті до уважності, пильності і вжиття всіх необхідних заходів, які сприятимуть призупиненню поширення захворювання і водночас мінімізуватимуть наслідки розповсюдження інформації, яка породжує страх і панічні настрої в суспільстві.
Нагадуємо, що через загрозу поширення коронавірусу COVID-19, підписано наказ Кабінету Міністрів України про впровадження карантину на період від 12 березня до 3 квітня, заборону відвідування учнями/студентами навчальних закладів та проведення масових заходів за участю понад 200 осіб.
Нагадуємо мусульманам, що іслам не забороняє таких вимушених заходів.
Як зауважують ісламські богослови, однією з поважних причин, з якої не проводять джума-намаз, є хвороба або страх за себе і свою сім’ю.