З 27 березня й до завершення карантину — п’ятнична проповідь транслюватиметься на телеканалах Суспільного мовлення

З 27 березня й до завершення карантину — п’ятнична проповідь транслюватиметься на телеканалах Суспільного мовлення
З 27 березня й до завершення карантину — п’ятнична проповідь транслюватиметься на телеканалах Суспільного мовлення
30.03.2020
Оцініть статтю: 
(9 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Із запровадженням карантину, мета якого — припинення поширення коронавірусної інфекції, призупинено проведення масових заходів, зокрема й спільних молитв. Але мусульмани, як і послідовники інших віровчень, не залишилися без проповіді. 

З 27 березня і до завершення карантину щоп’ятниці, щосуботи і щонеділі телеканали незалежної медіакомпанії «Суспільне» транслюватимуть богослужіння й обрядові заходи головних церков і релігійних організацій.

Українські послідовники ісламу щоп’ятниці о 12-й годині слухатимуть хутбу від проповідників Духовного управління мусульман України «Умма» і здійснюватимуть джума-намаз під дистанційним очільництвом імамів мечеті.

Також транслюється і проповідь імамів Духовного управління мусульман Криму (створеного на материковій частині України після окупації півострова Російською Федерацією).

Так, минулої п’ятниці, 27 березня 2020 року, мусульмани у такий спосіб слухали слово муфтія ДУМУ «Умма», шейха Саіда Ісмагілова.

Нагадаємо, Українська рада з фатв і досліджень, посилаючись на рекомендації Європейської ради з фатв і досліджень, розробила шаріатський висновок щодо карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу.

У своєму висновку Українська рада з фатв та досліджень закликала мусульман і всіх, хто ознайомився з цією заявою, вжити заходів обережності, рекомендованих Кабінетом Міністрів України, Міністерством охорони здоров’я України, медичними центрами і міжнародними організаціями охорони здоров’я.

Також Рада закликала імамів і відповідальних за мечеті до уважності, пильності і вжиття всіх необхідних заходів, які сприятимуть призупиненню поширення захворювання і водночас мінімізуватимуть наслідки розповсюдження інформації, яка породжує страх і панічні настрої в суспільстві.

Нагадуємо, що через загрозу поширення коронавірусу COVID-19, підписано наказ Кабінету Міністрів України про впровадження карантину на період від 12 березня до 3 квітня, заборону відвідування учнями/студентами навчальних закладів та проведення масових заходів за участю понад 200 осіб.

Нагадуємо мусульманам, що іслам не забороняє таких вимушених заходів.

Як зауважують ісламські богослови, однією з поважних причин, з якої не проводять джума-намаз, є хвороба або страх за себе і свою сім’ю.

 

27 березня 2020 року, мусульмани у такий спосіб слухали слово муфтія ДУМУ «Умма», шейха Саіда Ісмагілова
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.