Запорізькі мусульмани не лишають без допомоги хворих та ізольованих через коронавірус

Запорізькі мусульмани не лишають без допомоги хворих та ізольованих через коронавірус
Запорізькі мусульмани не лишають без допомоги хворих та ізольованих через коронавірус
20.08.2020
Оцініть статтю: 
(34 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Активісти Ісламського культурного центру Запоріжжя «Віра» підтримали студентів медичного університету, що перебувають на стаціонарному лікуванні від захворювань, викликаних коронавірусною інфекцією, а також надали допомогу тим, хто лишається на самоізоляції в гуртожитку вишу.

«В одному з гуртожитків Запорізького державного медичного університету стався спалах коронавірусу, і 30 студентів захворіли — вони шпиталізовані, решта [жильців гуртожитку] перебувають на самоізоляції, — дізнаємося з відеозвіту на сторінці імама Мухаммада Мамутова в соцмережі «Фейсбук». — Ми, ісламський культурний центр, вирішили підтримати й тих, хто хворіє й госпіталізований, і тих, хто перебуває на самоізоляції — допомогти їм харчами.

У неділю, 16 серпня, волонтери ІКЦ Запоріжжя на чолі з шейхом Мухаммадом розвезли продуктові набори та бутельовану питну воду для 30 студентів медичного університету, інфікованих COVID-19, а ще для контактних осіб, що перебувають на самоізоляції. Продукти придбали на пожертви вірних, зокрема й однокурсників хворих та ізольованих.

Громада мусульман Запоріжжя бажає хворим якнайшвидшого та легкого одужання, а контактним особам — щоб їхня ізоляція була просто застереженням, а тести й далі були негативні.

«Нехай Господь дає зцілення студентам різних національностей і різного віровизнання!» — сказано в публікації ІКЦ в соцмережі «Фейсбук».

Запорізькі мусульмани виявили найліпші людські якості під час пандемії, не залишивши без підтримки тих, хто через карантинні обмеження був фактично ув’язнений у чотирьох стінах своєї домівки. Так, у квітні, коли півтори сотні жителів одного з запорізьких гуртожитків, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції, перейшли на режим повної ізоляції та жили під охороною поліції, прихожани мечеті ІКЦ не тільки тут же зреагували та привезли продукти, питну воду та засоби гігієни, а й зголосилися привозити готову гарячу їжу в цей гуртожиток.

Допомогу надавали й одновірцям, що в місяць Рамадан перебували в самоізоляції: їм розвозили не тільки продукти, а й готові іфтари.

Нагадаємо, в Запоріжжі 14 травня, в День духовного єднання релігій у молитві й пості за закінчення коронавірусної пандемії, імам запорізької мечеті ДУМУ «Умма» підносив молитву про спасіння людства від небезпеки й допомогу в випробуваннях, стоявши пліч-о-пліч із головами інших церков і релігійних організацій области.

Слід сказати, що прихожани мечеті й активісти громадських організацій «Ана Юрт» і «Сафія» серед багатьох напрямків своєї діяльности особливу увагу приділяють добродійності. Однією з таких богоугодних справ стала організація гарячого харчування для найнужденніших найвразливіших людей: щосуботи запорізькі мусульмани самі готують обіди, привозять їх до узгоджених місць і годують тих, кого багато хто воліє не помічати, відводячи очі. Мова про бездомних або, кажучи сухими словами протоколів, «осіб без постійного місця пробування».

А давніше, ще після окупації частини української території, добродійну допомогу від мусульман стали отримувати вимушені переселенці, інваліди та малозабезпечені, що переселилися до Запоріжжя й населених пунктів области.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.