З нагоди Міжнародного дня арабської мови в ІКЦ Львова та Дніпра відбудуться цікаві заходи

Анонс подій, організований в ІКЦ Дніпра до Дня арабської
Анонс подій, організований в ІКЦ Дніпра до Дня арабської
Анонс заходів в ІКЦ ім. Мухаммада Асада (Львів) до Дня арабської мови
Анонс заходів в ІКЦ ім. Мухаммада Асада (Львів) до Дня арабської мови
Анонс подій, організований в ІКЦ Дніпра до Дня арабської
Анонс заходів в ІКЦ ім. Мухаммада Асада (Львів) до Дня арабської мови
17.12.2020
Оцініть статтю: 
(122 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Організація Об’єднаних Націй запроваджує спеціальні дні, тижні, роки та десятиліття, присвячені певній темі чи проблематиці. Пам’ятні дати мають стимулювати на міжнародному рівні інтерес до програм всесвітньої організації, сприяти активізації діяльности в дотичних сферах. Одна з таких дат — 18 грудня, Міжнародний день арабської мови. 

Цей день відзначають і в Україні. В ісламських культурних центрах традиційно проводять заходи, спрямовані на інформування суспільства щодо значення арабської мови та її впливу на розвиток світової цивілізації. Як відомо, арабська свого часу стала каталізатором науки й мистецтв, поширення знань: саме арабська допомогла перенести наукову та філософську спадщину античности до Європи доби Відродження, а ще дозволила налагодити міжкультурний діалог уздовж сухопутних та морських шляхів — від узбережжя Індії до Африканського Рогу. 

Арабську мову вважають стовпом культурного різноманіття людства. Це одна з найпоширеніших мов у світі: щодня нею говорять понад 400 млн людей. Певною мірою арабською володіють послідовники Ісламу на всіх континентах, незалежно від того, яка мова для них рідна, а мусульман у світі близько 1,9 млрд: кожен четвертий житель Землі — мусульманин або мусульманка. Арабська мова — це священна мова Корану, мова обов’язкової молитви. 

Арабська — ритуальна мова більшости християнських церков в арабському світі; багато середньовічних єврейських релігійних та інтелектуальних творів написані арабською мовою. 

Свого часу Департамент глобальної комунікації ООН ухвалив напередодні святкування Міжнародного дня рідної мови резолюцію про святкування дня кожної з шести офіційних мов ООН. Днем арабської мови стало 18 грудня, коли ухвалили Резолюцію 3190 (XXVIII) Генасамблеї ООН (18 грудня 1973 року) про визнання арабської мови за одну з офіційних і робочих мов організації.

Про ці та інші факти про арабську мову дізнаються жителі Львова. Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада запрошує всіх охочих 20 грудня об 11:30 відвідати заходи, присвячені Дню арабської мови: лекцію про її історію та особливості, а також майстер-клас арабської каліграфії — мистецтва зображення слова, що в арабських країнах сягнуло неймовірних висот і стало важливим елементом ісламської культури, її невіднятною частиною. Адреса ІКЦ Львова — вул. Авраама Лінкольна, 29а.

Ісламський культурний центр Дніпра (вул. Столярова, 5) запрошує жителів міста разом відзначити День арабської мови: відповідні заходи заплановані на 20 грудня, початок о 13:30

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.