За п’ять років діяльности львівський ІКЦ зламав хибні стереотипи містян щодо Ісламу

За п’ять років діяльности львівський ІКЦ зламав хибні стереотипи містян щодо Ісламу
За п’ять років діяльности львівський ІКЦ зламав хибні стереотипи містян щодо Ісламу
16.12.2020
Оцініть статтю: 
(107 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Цього року Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада (Львів) відзначає своє п’ятиліття. З цієї нагоди «Духовна велич Львова» — одне з провідних видань, що висвітлює релігійне життя не тільки столиці Галичини, західного регіону, а й цілої України — публікує інтерв'ю з імамом мечеті, що діє при ІКЦ, шейхом Муратом Сулеймановим.
Видання підкреслює, що за час свого існування Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада став не лише культурним осередком, а й місцем, де завжди раді гостям, зокрема студентам Українського католицького університету та Національного університету ім. Івана Франка. 
Видання вже не вперше знайомить аудиторію з діяльністю ІКЦ, не обмежуючи тематику своїх матеріалів релігійними питаннями: висвітлюється діяльність громадських організацій при центрі, соціально-значущі програми, проєкти й акції, що реалізують львівські послідовники Ісламу. 
Цього разу журналіст «Духовної величі Львова» цікавився багатьма питаннями: чого досяг ІКЦ за п’ять років, як саме взаємодіють мусульмани Львова з представниками інших культур, як співпрацюють з різними релігіями та деномінаціями тощо. Не обійшлося й без питань про пандемію: як карантин уплинув на життя мусульманської громади й на діяльність ІКЦ, як мусульмани підтримують одне одного в цей непростий час. А дізнавшись, що імам — кримський татарин, журналіст запитав, як кримськотатарському народу вдається зберігати відкритість попри всі випробування й не занепадати духом.

На думку імама Мурата Сулейманова, серед найбільших досягнень ІКЦ — те, що тепер кожен мусульманин у Львові знає, куди можна прийти помолитися, а також те, що завдяки роз’яснювальній роботі та суспільній діяльності мусульман удалося змінити на краще ставлення містян до Ісламу:

«…Тому для мусульман дуже важливо, що є таке місце, куди вони можуть прийти й помолитися, а також поспілкуватися з імамом. Друга важлива річ — що завдяки діяльності ісламського культурного центру ми змінили ставлення до Ісламу у Львові. Одним із наших завдань було зламати ті стереотипи, які існують у суспільстві довкола Ісламу. І думаю, що представники інших релігій мають тепер нагоду побачити, хто такі мусульмани, що вони роблять, до чого закликають. Кожен може прийти на п’ятничну молитву, послухати, що каже імам. У мене є досвід спілкування з представниками інших релігій, і багато-хто каже, що вони розуміють, що тавро „терористів“ було навмисно насаджене. Але стереотипи досі залишаються. Чимало хто приходить, щоб дізнатися, чи, наприклад, жінки в Ісламі пригнічені, чи це не так; чи наші дружини мають сидіти вдома, чи можуть бути активними… Я не виправдовую всіх мусульман, бо мусульмани є різні й можуть дивитися по-різному на те саме питання. Я не можу нести відповідальність за всіх мусульман. Часто мені телефонують і кажуть, що от я імам і маю стежити за вчинками мусульман. Але ж я, наприклад, перед Богом не буду за них відповідати — я відповідатиму за себе. Кожна людина доросла. Також для ісламського культурного центру дуже цінно, що в нас з’явилося багато друзів — це дуже приємно. Хочемо відзначити друзів з УКУ, з Національного університету ім. Івана Франка, різноманітних кримськотатарських організацій. Чого ми прагнемо? Щоб Всевишній прийняв нашу працю — не задля життя в цьому світі чи похвали. Наша мета — показати відкритість, що Іслам не є такий складний, як це намагаються показати. Ми прагнемо, щоб люди розуміли, що ми також молимося Богу».

Також шейх Мурат згадав, що в ІКЦ часто відбуваються міжрелігійні семінари широкої тематики та працюють різні курси, поділився планами видавничої діяльности. 

Імам розповів, що від початку карантину в ІКЦ та мечеті суворо додержували всіх запроваджених урядом обмежень і перевели більшість освітніх, культурно-просвітницьких заходів в онлайн-режим. Найважливіший урок карантину для мусульман — це розуміння цінности мечеті: 

«…Коли мечеть постійно відчинена, то віряни іноді можуть нехтувати можливістю прийти на молитву. А коли мечеть зачинена, то набагато гостріше відчуваєш жагу за молитовним спільнотним життям».

За посиланням доступне ціле інтерв’ю «Імам Мурат Сулейманов: «Завдяки ісламському культурному центру, ставлення до Ісламу у Львові змінилося».

 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.