За рік кількість сфабрикованих проти мусульман справ в окупованому Криму зросла до 70

Олександр Сєдов
Олександр Сєдов
19.11.2020
Оцініть статтю: 
(101 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Експерт Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов (Oleksandr Sedov) взяв участь у Додатковій нараді з людського виміру на тему свободи релігії або переконань, організованій ОБСЄ.

Під час наради аналітик заявив про те, що в окупованому Криму посилилися репресії і переслідування різних релігійних груп; РФ проводить агресивну політику, спрямовану на заборону діяльності усіх релігійних організацій, які не підкоряються російській владі. 

Як приклад — заборона, що стосується мусульманських організацій, на проведення релігійних заходів лише після обов'язкового узгодження з Духовним управлінням мусульман Криму. 

Православну церкву України позбавляють храмів, відмовляють у реєстрації. 

У підконтрольних російській владі медіа церкву називають «раскольничьей» і нелегітимною, оскільки вона не підкоряється Російській православній церкві.

«Попри неодноразові заяви про незаконність застосування антиекстремістського й антитерористичного законодавства РФ на окупованій території України, РФ продовжує використовувати ці норми для переслідування різних релігійних груп і їх членів у Криму, — цитує Олександра Сєдова Кримська правозахисна група. — До того ж, репресії за минулий рік тільки посилилися. З жовтня 2019 року кількість мусульман, позбавлених волі за сфабрикованими справами, збільшилася на 14 осіб і досягла 70-ти».

При цьому, як повідомив Олександр Сєдов, єдиним звинуваченням, висунутим російською владою мусульманам, є бесіди на релігійні теми. 

Щодо осіб, уже позбавлених волі за такими звинуваченнями, виносяться вироки у вигляді позбавлення волі на терміни, що досягають 19 років. 

З жовтня 2019 року щодо кримських мусульман винесено 16 вироків, пов'язаних з позбавленням волі.

Як повідомив експерт, репресії застосовують насамперед щодо небайдужих людей, а також щодо тих, хто активно виступає проти подібних переслідувань. 

Крім безпосереднього позбавлення волі застосовується і каральна психіатрія, зокрема примусове поміщення до психіатричних лікарень.

Олександр Сєдов також повідомив, що на новий рівень вийшло переслідування «Свідків Єгови» в Криму, яких звинувачують в екстремізмі тільки тому, що ця релігійна організація в РФ вважається екстремістською.

Зокрема він зазначив, що у 2020 році винесено 2 вироки у вигляді позбавлення волі на 6 років. 

За словами, аналітика, якщо раніше щодо «Свідків Єгови» розпочиналися кримінальні провадження, і вони на період слідства перебували під підпискою про невиїзд, то у 2020 році їх позбавляють волі відразу після пред'явлення звинувачення. 

Олександр Сєдов зазначив, що в жовтні чотирьох осіб перевели до СІЗО подібним чином. Всього, як уточнює експерт, у Криму в 2020 році 6 «Свідків Єгови» позбавлені свободи і ще 2 очікують вироку.

Поширення Росією своєї юрисдикції на Крим спричинило переслідування за місіонерську діяльність за ст. 5.26 КоАП РФ. 

Основні причини подібного переслідування:

— відсутність повної назви на вивісці релігійної організації,

— проповідування поза межами релігійних будівель.

Кримська правозахисна група зафіксувала 101 постанову за цією статтею у Криму, за якими винесено штрафів щонайменше на 1 340 500 рублів.

Крим — окупована територія України, тому застосування норм російського права в Криму для переслідування релігійних організацій порушує не тільки права людини, а й міжнародне гуманітарне право. 

Відсутність будь-якої реакції з боку РФ на численні заяви про неприпустимість подібних порушень показує абсолютне ігнорування РФ своїх зобов'язань перед ОБСЄ у сфері людського виміру.

У зв'язку з цим Кримська правозахисна група закликає з метою захисту прав людини розробити ефективний механізм тиску на країни, які систематично порушують свої зобов'язання.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.