«Закликаємо світ підтримати Україну в її справедливій боротьбі» — загальні збори ДУМУ «Умма» ухвалили заяву

«Закликаємо світ підтримати Україну в її справедливій боротьбі» — загальні збори ДУМУ «Умма» ухвалили заяву
Учасники загальних зборів ДУМУ «Умма»
14.11.2022
Оцініть статтю: 
(52 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Учасники загальних зборів ДУМУ «Умма», керівники та представники релігійних громад ухвалили спільну заяву. Документ публічний та розповідає про цінності духовного управління. У ньому наголошено на збереженні курсу на подальший розвиток організації, її просвітницької та волонтерської діяльности.

«Від першого дня війни активісти й волонтери ДУМУ „Умма“ активно долучилися до опору збройній агресії Росії. Наші громади надавали притулок переселенцям, роздавали їжу та медикаменти, допомагали з евакуацією, наші віряни ставали до лав територіальної оборони та ЗСУ. Духовне управління продовжує інформаційну діяльність з донесення до мусульманської аудиторії за кордоном правди про війну в Україні та агресію Російської Федерації», — сказано в тексті.

Учасники зібрання підкреслюють, що ДУМУ «Умма» твердо підтримує територіальну цілісність і незалежність держави, працює в інтересах України та мусульман України: 

«Ми відкриті для представників усіх національних спільнот та ісламських правових шкіл, підтримуємо нашу державу на її європейському шляху».

«Умма» зауважує, що ця війна для українців — справедлива: 

«Збройна боротьба українців є справедлива, бо вони захищаються від агресії підступного ворога. Ми віримо, що з допомогою Всевишнього перемога буде за Україною».

Духовне управління заявляє про непохитність своєї позиції: 

«Незважаючи на всі внутрішні проблеми й на те, що у країні дотепер існують релігійні об'єднання під впливом окупантів, наша позиція незмінна».

Представники релігійних громад із різних регіонів одностайно підтримали заяву, зазначивши, що від перших днів повномасштабного вторгнення Росії ДУМУ «Умма» закликає цілий світ підтримати Україну в її боротьбі та висловлює готовність рішуче боротися за існування нашої держави та за майбутнє української мусульманської спільноти.

Повний текст заяви можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, під час загальних зборів в «Уммі» обрали нового муфтія та правління.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.