Заступник харківського мера пообіцяв сприяти виділенню землі під мусульманський цвинтар

Заступник харківського мера пообіцяв сприяти виділенню землі під мусульманський цвинтар
Заступник харківського мера пообіцяв сприяти виділенню землі під мусульманський цвинтар
13.10.2020
Оцініть статтю: 
(17 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

6 жовтня 2020 року у мерії Харкова відбулася зустріч першого заступника міського голови Ігоря Терехова з представниками національно-культурних організацій міста Харкова.

Серед запрошених — Ісламський культурний центр «Аль-Манар» і деякі арабські й ісламські громади.

Учасники зустрічі серед іншого порушили й питання про створення мусульманського кладовища.

Як повідомляє пресслужба мерії, Ігор Терехов запевнив, що міська влада займається цією проблемою, і виділення землі вже обговорювалося і з міським головою, і з профільним комітетом.

«… Як варіант розглядаємо приєднану до Харкова територію, — зазначив Ігор Терехов. — Написали листа до Харківської облдержадміністрації з проханням погодити земельну ділянку для цієї мети. Ми розуміємо, що це необхідно зробити, і процес розпочався».

Як повідомляє харківський Ісламський культурний центр, серед питань, на потребі у вирішенні яких зосередив увагу директор Ісламського культурного центру д-р Отман, було питання обов’язкового медичного страхування для студентів-іноземців, умови якого часто-густо є не вигідними, а поліси — фальшивими.

Також йшлося про необхідність реформування способу роботи поліції з іноземцями.

Крім цього, директор харківського ІКЦ озвучив ідею про створення у Харкові так званого «Будинку культур». Такий заклад, на думку д-ра Отмана, буде осередком культури і просвітництва, у якому спільно працюватимуть і взаємодіятимуть етнонаціональні товариства і громади, популяризуючи знання про історію, культуру, звичаї і традиції; реалізуючи свої просвітницькі, культурні проєкти і соціально-значущі програми протягом року.

Голова Харківського обласного товариства азербайджансько-української дружби «Достлуг» Мурад Омаров розповів про те, що у загальноосвітній школі № 131 багато років працює однойменний культурно-освітній центр, у якому азербайджанські діти вивчають мову, культуру й історію свого народу.

Вищезазначений Центр фінансується з міського бюджету, але кількість дітей постійно збільшується, тому вчителям дедалі складніше організовувати навчальний процес.

У зв’язку з цим Мурад Омаров звернувся з проханням до влади про передбачення додаткових ставок для вчителів, а також попросив посприяти тому, щоб учні «Достлуга» могли претендувати на стипендію міського голови для обдарованих дітей.

Як повідомив Ігор Терехов, ці питання будуть розглянуті при формуванні бюджету міста на наступний рік.

У свою чергу представники сирійської діаспори порушили проблему розповсюдження наркотичних засобів на вулицях міста.

Перший віце-мер відповів, що цій проблемі вже кілька років приділяється велика увага і зусилля з боротьби з цим явищем будуть тільки активізуватися.

Як зазначають в Ісламському культурному центрі Харкова, ця зустріч має велике значення, адже давно назріла необхідність постійного спілкування між посадовцями й ісламською громадою.

Такий діалог є запорукою того, що голоси і вимоги мусульманської громади були почутими.

Крім того, такі зустрічі сприяють забезпеченню ефективності співпраці муніципалітету з громадами у вирішенні проблем культурної сфери; створенню можливостей — за сприяння муніципалітету — для презентування і популяризації культури різних країн; побудові гармонійних взаємин у суспільстві і забезпеченню мирного співіснування громад.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.