Здатність просвіти долати стереотипи про мусульманську жінку

Шейх Сейран Арифов розповів киянам про становище жінки в ісламському суспільстві
Шейх Сейран Арифов розповів киянам про становище жінки в ісламському суспільстві

Побутує думка, що життя мусульманок сповнене обмежень, які начебто є прямими приписами ісламського віровчення. Але наскільки це відповідає дійсності? Якими ж правами наділені послідовниці ісламу? Яке місце відведено жінці — дружині, сестрі, матері, доньці у родині? Як ці питання трактує священний Коран?

Ісламський культурний центр і Центр іноземних мов та перекладів «Салям» у суботу, 9 березня 2019 року, провів для всіх охочих, незалежно від віросповідання, безкоштовну лекцію «Жінка в ісламському суспільстві — свободи і обмеження».

Шейх Сейран Арифов, людина з вищою шаріатською освітою, голова ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» і член Ради з фатв та досліджень Духовного управління мусульман України «Умма» не лише докладно розповів про трактування в ісламі понять «права й обов’язки жінки», а й відповідав на дотичні до цієї теми запитання аудиторії.

Такі лекції допомагають слухачам позбутися хибних уявлень і упереджень, сформованих на основі домислів і припущень як необізнаними у питаннях ісламу немусульманами, так і деякими недостатньо знайомими з богословською тематикою мусульманами.

Прикро, що попри роз’яснювальну і просвітницьку діяльність, яку здійснюють ісламські культурні центри, інші заклади, установи й організації, у суспільстві досі поширені далекі від правди уявлення про іслам і мусульман. Свідченням цього були запитання слухачів (зауважимо, що більша частина тих, хто зацікавився лекцією, були послідовниками інших віровчень).

Як зауважив шейх Сейран у розмові з кореспондентом нашого видання, такі лекції не втрачають своєї актуальності, адже викривлені уявлення про іслам і мусульман може негативно позначитися на міжрелігійних відносинах у суспільстві.

Тож асоціація «Альраід» і надалі у той чи інший спосіб буде доносити правдиву інформацію про сутність ісламу як релігії; зміст священного Корану; традиції, культуру й історію мусульман.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.