Життєвий шлях Мустафи Джемілєва — рецепт боротьби за Крим

20.05.2019
Оцініть статтю: 
(133 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Києві 12 травня 2019 року у рамках заходу зі вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року відбулася презентація книги історика Гульнари Бекірової «Мустафа. Шлях лідера», виданої за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

«Книга про шлях Мустафи Джемілєва — це, фактично, рецепт боротьби за Крим, — цитує слова першого заступника міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової прес-служба МІП. — Після депортації 1944 року кримські татари повернулися до Криму завдяки своїй боротьбі, національному рухові. Так само і зараз Крим не повернеться просто так, ми повинні його вибороти. Прочитання книги спонукає до усвідомлення цієї думки! Саме тому МІП підтримало видання».

Автор книги Гульнара Бекірова підкреслила, що Мустафа Джемілєв є справжнім символом незламності кримськотатарського народу.

«Він пережив депортацію, страшні перші роки вигнання, а потім довгі роки безпрецедентно мужньо боровся за повернення кримськотатарського народу на історичну батьківщину. Сьогодні Мустафа аг’а є визнаним моральним авторитетом демократичної України. Він — лідер свого народу, як і раніше бореться за свою батьківщину — Крим», — сказала вона.

У рамках заходу госты переглянули виставу, присвячену пам’яті жертв депортації, а також ознайомилися з експонатами фотовиставки родин сучасних кримськотатарських політв’язнів.

Також було організовано ярмарок сувенірної продукції з кримськотатарською символікою, книжок, дитячих саморобок і малюнків.

Зібрані кошти будуть передані родинам політв’язнів.

Як повідомлялося раніше, у заході на вшанування пам’яті жертв геноциду-сталінської депортації кримськотатарського народу 1944 року і на підтримку кримських татар й інших жителів Криму, які зазнають утисків і репресій через свою проукраїнську позицію, брали участь лідери релігійних спільнот, зокрема Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов і Муфтій ДУМ АР Крим (створене на материковій частині України після окупації півострова Росією) шейх Айдер Рустемов.

Шейхи виголошували молитви за душі загиблих, а також просили у Всевишнього благополуччя для кримців, які потерпають через порушення прав і свобод на загарбаному півострові.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.